Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Jiří Němeček na Mistrovství ČR čtvrtý.

V Třinci hostili, historicky již po čtvrté, republikový šampionát mužů a žen, tedy vrchol domácí atletické scény. Zkušení pořadatelé vložili do příprav velké úsilí, které jim bylo ve finále zúročeno fantastickým českým rekordem Pavla Masláka v závodě na 200 m. K vidění toho bylo v Třinci hodně, již v pátek na náměstí T.G. Masaryka bylo k vidění představení našich nejlepších tyčkařů. Soutěž ve skoku o tyči přinesla nejen nádhernou podívanou ale také odvrácenou tvář této disciplíny, pád mladého tyčkaře do šuplíku a děsivé okamžiky s tím následně spojené… Naštěstí v neděli byl již tento tyčkař mezi diváky na stadionu, což byl silný, asi nejsilnější moment celého šampionátu. Páteční program byl tedy ve znamení srdce rvoucích tyčkařských soubojů při vynikající atmosféře velkého počtu přihlížejících diváků, sobotní program provázelo aprílové počasí a sobota se tak stala pozvánkou na nedělní, převážně finálové souboje, kde se umoudřilo již i počasí. Nedělní program se tak stal skvělou propagací královny sportu.

Do Třince zavítala i výprava atletů AHA Vyškov, kteří byli vybráni technickým delegátem MČR aby bojovali s českou atletickou elitou. Neztratili se a i oni přispěli svým dílem k výborné úrovni mistrovského klání.

V sobotu 10. 6. 2017 se jako první postavil na start našich nejlepších steeplařů premiérově mezi dospělými běžci, Jan Osolsobě:

14. místo - 3000 m př. – Jan OSOLSOBĚ, 10:01,93 min.

Velmi odhodlaný výkon juniora z Lulče. Prorazit mezi dospělými běžci je i pro nositele 10 republikových medailí těžký úkol, který je spojen se vším, co s sebou výkonnostní až vrcholná výkonnost přináší. Nicméně i v této fázi předvedl, ještě junior Jan výkon, na kterém lze  bezesporu stavět. V chladu a dešti si počínal nejen technicky dobře nad překážkami. „Tempo mi nepřišlo jako vysoké, trať mi rychle utekla“, hodnotil nadějný výkon Jan Osolsobě jako čerstvý maturant.

V sobotu se také po poledni představil divákům, na v té době již prosluněném Městském stadionu v Třinci,  výškař Tomáš Fišer, který přes léto hájí barvy extraligové Hvězdy Pardubice z. s.:

11. místo – skok vysoký – Tomáš FIŠER, 1,97 m

Tomáš Fišer měl mezi mužskou výškařkou elitou také svoji premiéru a mistrovského závodu se zhostil na výbornou. V sektoru s Jaroslavem Bábou si počínal s rozvahou a celá výprava lituje nadějných pokusů na výšce 2,02 m. Nevadí, 1,97 m je výkon, který je nadějí pro ustálení výkonnosti nad metou 2 m, což pro Tomáše nejsou výšky, kde by byl nováčkem.

Nedělní program provázelo sluníčko a počasí, které atletice přálo! V extraligovém dresu Hvězdy Pardubice z. s. se představil Sportovec okresu 2016, mílař z Drysic, Jiří Němeček:

4. místo - 1500 m – Jiří NĚMEČEK, 3:52,92 min.

Vynikající start předznamenal životní závod mílaře, který předvedl výkon, na který budeme dlouho vzpomínat. Tempo první čtyřstovky, za 58 s., bylo strhující. Jen těžko se dalo odhadnout, jak bude vypadat zejména druhá půlka mílařské tratě…, když 800 m na úrovni 2:00 min., i meta 1000 m za 2:34 min. byla v úrovni fantazie. Mezitím se startovní pole rozvěsilo jako korálky, přičemž Jirka se nepropadl hůře jak na 6. místo! Čelo závodu razil suverénní Filip Sasínek a vše další se stávalo otevřenou partií! Posledních 300 m závodu bylo pro závodníky otázkou jejich vůle a odolnosti. Je neskutečným úspěchem, že i v závěru takto rychle rozběhnutého závodu Jirka obstál a konečná „bramborová“ medaile je jeho fantastickým úspěchem.  Čtvrté místo a nový osobní rekord – to je zasloužená odměna, fantastický výsledek a skvělá podívaná.

Republikový šampionát absolvoval i odchovanec AHA Vyškov, vynikající skokan z Velešovic, Filip NAVRÁTIL. Ten v dresu VSK Univerzita Brno v dálkařském sektoru zdolal úctyhodných 7,17 m, čímž vybojoval 5. místo republikového pořadí.

Mezi frekventanty kempu nejúspěšnějších atletů proběhlých testů Sportovních středisek byl i Rysáček Jindřich OSOLSOBĚ. Ten absolvoval třídenní program, jehož součástí byly jak sportovní trénink, atletické soutěže, tak i podívaná na program republikového mistrovství. Další vynikající zkušenost pro mladého atleta z Lulče.

Mezi diváky MČR a také členy doprovodu a realizačního teamu výpravy AHA Vyškov byli i další mladí atleti, kteří nejenže fandili svým starším kamarádům, ale také sami měli možnost si zasoutěžit o pěkné věcné ceny kolekce ČAS-u „jsem atlet“.

Podívaná na atletiku v českém balení byl hezký. Úspěchy našich nejlepších atletů vynikající. Výprava AHA Vyškov má na co vzpomínat, všem uvedeným atletům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci svých klubů a za krásné okamžiky, které svým vystoupením všem divákům připravili.