AHA Vyškov

Jiří Hajzler - AHA Noviny

Tréninky začínají, závody probíhají...


na OVOV s vavříny úspěchů.
Foto: Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů


Vážení rodiče, rád bych Vás informoval o tom, že od příštího týdne začnou  znovu atletické tréninky AK AHA Vyškov,  znovu začneme podzimní část na stadionu Za parkem ve Vyškově. Již příští trénink  bude v úterý  12.9.2017, kdy  se tedy těšíme na Vás a Vaše děti na atletickém stadionu, od 15:00 hod. mladší žáci (2005 - 2007),  16:30 hod. - atletická školka a přípravky (2008 a mladší).  Předpokládáme, že v případě nějaké časové kolize, či jiného problému,  se nám individuálně podaří vyřešit komplikace ke spokojenosti všech. Počasí se snad umoudří, i tak Vás prosím o dostatečné oblečení včetně pokrývky hlavy,  pokud bude sluníčko.
     Protože závody nám už ale začaly, rád bych Vás informoval o některých úspěších malých, či mladých aháčků :-). V Přerově se v sobotu 9.9. běžel Agrofert run Precheza - Desítka okolo komína. Dětských závodů na 300 metrů se zúčastnili Adélka Sedláková za Atletickou školku a Kryštůfek Krejčík za Aháček 1. V konkurenci 34 dětí ročníku 2012 si Adélka zaběhla pro stříbrnou medaili. S Kryštůfkem se na start postavilo 28 závodníků ročníku 2011 a nakonec doběhl na třetím místě. Oběma blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci klubu.
     Hned  čtyři mladí Atleti - Terezka Račanská, Kryštof Vintera, Tomáš Pleva a Vojta Pechman,  ačkoliv za různé základní školy, všichni členové AK AHA Vyškov v  Brně skvěle reprezentovali  vyškovskou atletiku při republikovém finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů - OVOV. Stadion VUT v Brně totiž hostil 8. – 9.9.2017 již osmý ročník celorepublikového finále OVOV – Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, který je pořádán pod záštitou Českého olympijského výboru a našich skvělých atletů a olympijských medailistů, letos především Šárkou Kašpárkovou. Jedná se o atletický desetiboj přizpůsobený žactvu od 10-ti do 15 let. Všichni čtyři Aháčci se přes okresní a krajská kola probojovali  v konkurenci cca 1000 závodníků v každé kategorii z celé republiky  až mezi 40 nejlepších,  kteří se mezi sebou ve dvoudenním klání utkali o nejlepší výkony. Kromě běhů, hodů a skoků, museli mladí atleti absolvovat např. 2 minuty kliků, lehsedů nebo shybů na nakloněné ploše, museli ovládat i variace přeskoků přes švihadlo...  nebo hod medicimbálem. Deset disciplín plně prověřilo každého zvlášť, jejich silné a slabé stránky, ale i jejich zkušenosti, momentální formu a psychické rozpoložení... Konečný součet bodů, tak jako v klasickém desetiboji, potom ukázal na ty nejlepší... .

      Všichni mladí sportovci bojovali v duchu olympijské myšlenky fair play, ale jako zkušení atleti si během dvou náročných dní  několikrát „sáhli až na dno" a vzájemně se poprali o každý centimetr,  sekundu i každý klik nebo shyb, které v konečné fázi i rozhodovali… . Bylo vidět pot,  slzy, někdy i krev, zároveň ale radost a pocit štěstí z dílčích výher a obrovskou úlevu po vydařených výsledcích.  Kryštof Vintera si v této obrovské konkurenci po velké bitvě vybojoval skvělé 3. místo, Tomáš Pleva byl 14., Vojta Pechman 20. a Terezka Račanská na 27. místě. Pouze účast na tomto republikovém finále byla jejich velkým úspěchem a obrovskou zkušeností a zážitkem. Jejich umístění potom ukázkou, že trénovat má smysl ! Zejména pro Kryštofa, který si v této obrovské konkurenci po velké bitvě vybojoval vysněnou bednu -  3. místo,  po loňském 4. místě a předloňském 5. místě, bylo proto  vystoupení na stupně vítězů takovéhoto atletického mítingu opravdovou satisfakcí za tvrdým tréninkem  i samotným závodem :-).

     Všichni výše uvedení Aháčci byli skvělí, děkujeme jim za reprezentaci klubu a těšíme se na další úspěchy těchto našich  mladých atletů. Věříme, že i dalším Aháčkům - Vašim dětem se časem podaří stejné nebo větší úspěchy.


Petr Vintera
Trenér přípravek AK AHA Vyškov
tel. 777 828477