Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Zimníci 2018: Veronika Jínková a Jiří Němeček

Běhání se svíčkou odstartovalo Dlouhou míli 2018.

Na atletickém stadionu za parkem ve Vyškově pořadatelé z AHA Vyškov uspořádali další ročník Běhání se svíčkou. Chladné, ale pro běh docela vstřícné počasí Poměrně příjemné běžecké počasí přilákalo na start 65 závodníků. Celkem 64 se docela úspěšně popasovalo se závodními distancemi jednotlivých kategorií, těch bylo celkem 12. 65. závodník byl pes Toník, který nebyl na start pořadateli připuštěn - v souladu s atletickými pravidly. Červený tartan stadionu byl lemován bílými mantinely sněhu, asi jako pozdrav končící zimy, když tento závod vlastně tradičně otevírá atletickou sezonu na otevřeném hřišti.

K vidění byla celá řada strhujících soubojů o vítězství, také taktika a mazácká vítězství. Radost z výhry mohli pocítit též vítězové hlavních kategorií dospělých - Veronika Jínková, která na trati postupně odběhla domácí půlkařce Lence Surákové a Jiří Němeček, který zcela suverénně zvítězil v kategorii mužů.