Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže družstev

ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole vítězem Štafetového poháru


Okresní přeborník, po linii ZŠ, je znám.
Na atletickém stadionu ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole proběhl další ročník, na stále větší popularitě nabírající, Štafetový pohár. Je s podivem, že nádherná soutěž oslovila na okrese Vyškov pouze čtyři (!!!!!???) základní školy. Vysvětlení ponecháme na každém méně či více zainteresovaném.

Každopádně i tentokrát měla soutěž vynikající atmosféru a děti pod vedením svých učitelů/trenérů předvedly výkony plné nasazení a odhodlání. Prostě pěkná podívaná!

Za organizátorské nasazení teamu ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole, pod vedením pana učitele Jiřího Němečka, s podporou AHA Vyškov, bylo jistě zadostiučiněním, že vítězství zůstalo "doma" - vítězem a neoficiálním přeborníkem okresu se stali žáci prvního stupně ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole - blahopřejeme.

Pořadí Štafetového poháru 2018 okresu Vyškov:

1. místo - ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole

2. místo - ZŠ Pustiměř

3. místo - ZŠ Vyškov, Nádražní

4. místo - ZŠ Rousínov

Všem účastníkům blahopřejeme, děkujeme za předvedené výkony. Gratulujeme prvním dvěma postupujícím týmům do krajského finále a přejeme zde hodně závodnického štěstí.

Foto ze závodů najdete na Fotogalerii na Rajčeti.

Pro úplnost přikládáme komentář ředitele závodu Mgr. Jiřího Němečka:


Štafetový pohár 2018


Dne  4. 4. 2018 se uskutečnilo okresní kolo ve Štafetovém poháru. Ráno nás  sice přivítalo trošku mrazivější počasí, ale na závodnicích to nebylo vůbec znát. Po organizačním úvodu se všichni hromadně rozcvičili a zahřáli. Ve vzduchu bylo cítit mírné napětí, protože někteří se zúčastnili atletických závodů poprvé.  Všichni si vyzkoušeli předávku se štafetovým kolíkem v předávkovém území. Vše mohlo začít, neboť časoměřiči na svých místech, rozhodčí připraveni na předávkových územích a závodníci na startovní čáře. Vše připraveno a odstartováno. Nejprve vyběhlo na svůj štafetový závod družstvo 8 x 100m (ročník 1. - 3. ročník). Po tomto  doběhu se připravovalo družstvo 8 x 100m (4. - 5. ročník). Na všechny ještě čekala  smíšená štafeta A, B - 8 x 200m (složená z těch předešlých). Všechny časy se sčítaly. Jako doplňkovou disciplínu jsme zvolili hod medicinbalem. Nejrychlejší a vítěznou školou byla domácí ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole. Druhé místo obsadila ZŠ Pustiměř. Bronzový stupínek získala ZŠ Nádražní 5 a nepopulární čtvrté místo obsadila ZŠ Rousínov. Všem zúčastněným gratulujeme za sympatické nadšení a závodění.