AHA Vyškov

Jiří Hajzler - AHA Noviny

Pozdrav ze soustředění v Caorle

Atleti nabírají dech na jarních soustředěních. Jako základnu zvolilo AHA Vyškov osvědčené Caorle. V Hotelu Minerva byl pan majitel připraven na příjezd atletů, přivítal nás večeří, tzn. že jsme do Caorle dorazili v předpokládaném časovém limitu. Patří za to dík dopravci. 


Sobota, 28. 4. 2018
Ranní nástup na rozcvičku, v 7:30 hod., zvládla celá sestava, stejným způsobem dopadla i snídaně. První fáze proběhla na stadionu, kde jsme se míjeli s pražskými Dukláky a krajany z Olomouce. Zdravice vystřídal trénink lehčího ražení, dobrý oběd přišel vhod. Po obědovou siestu vystřídala druhá fáze - na pláži. Bylo tam plno, krásné počasí vylákalo spousty turistů. I nám se trénink vydařil, zahájili jsme též soutěž družstev, u které bylo dost zábavy. Večeře nás také nezklamala, nyní čeká kouzelné městečko, kam se skupinky postupně trousí.

Neděle, 29. 4. 2018
Krásný den, slunce hřálo a atleti AHA Vyškov trénovali i cvičili se Zuzkou. Ranní tréninková fáze na stadionu obnášela tyčkařské snažení, překážky i vše další, co lze při tréninku zvládnout, např. cvičení s míči se Zuzkou. Oběd jsme stihli s "odřenýma ušima", kuchař Josef byl však patřičně připraven. Poobědové rozjímání netrvalo dlouho, čekala další porce tréninku na pláži, kde bylo opravdu husto. Stihli jsme hned tři soutěže družstev, zejména ta třetí obnášela i prvky matematiky..., nutno říci, že atleti se i tohoto úkolu zhostili velmi slušně. Večeře byla taktéž dobrá a za chvíli se šlo se na cvičení se Zuzkou, tentokrát jóga na pláži, fakt dobrý. Je večer a špalír opálených atletů AHA Vyškov právě vyšel pospolu do kouzelných uliček již téměř letního Caorle.

Pondělí, 30. 4. 2018
Poslední dubnový den začal zataženou oblohou, 19°C a větrno. Po ranní rozcvičce následovala snídaně a potom započaly přípravy na I. tréninkovou fázi na stadio atletico. Překážky překážely jen do jisté míry, tzn. trénink překážkových běhů se docela vydařil - a to již paprsky slunce na nás svítili v dostatečné míře. Jirka s Markem absolvovali kvalitní mílařský trénink. Přesun na oběd byl zde, oběd od kuchaře Josefa byl dobrý. Odpolední siesta (jak u kterých) a hurá na další, II. fázi, opět na městském stadionu. Tyčaři se opět prali s nepříznivým protivětrem, když převážná část mančaftu cvičila se Zuzkou - třetí den si zaslouží úlevu, avšak i cvičení s owerbaly bylo svým způsobem také vydatné. Večeře a další část jógy se Zuzkou a hurá do ulic Caorle. Na soutěže družstev dnes již čas nevybyl, den je krátký... 

Úterý, 1. 5. 2018
Ranních 16°C nás přivítalo na rozcvičce, když ranní pozdrav neviditelnému slunci provázel jasný výhled na alpské velikány. Po snídani jsme všechny síly upnuli k I. tréninkové fázi - "majove rubačce", ta byla doposud zahalena rouškou tajemství. Na pláži v 9:30 hod. vše vypuklo, rubačka trvala 40 minut - morálními vítězi byli všichni, podali vskutku hezké výkony. Výsledky se nám promítli do soutěže družstev. Po obědě nastoupila opravdová únava vesměs v celém mančaftu. Fyzioterapeutka Zuzka rozhodně nouzi o práci nemá. Odpolední májový fotbal již nebyl v plném počtu, ti nejvíce unavení a ranění nabírali síly resp. léčili své bolístky. Jelikož dnes byl na stadionu fotbal, tak jsme vše absolvovali v okolí hotelu Minerva, nejinak tomu bylo i při večerním atletickém testu soutěže družstev se slavnostním vyhlášením výsledků MAJOVE RUBAČKY. Večerní jóga na pláži je oblíbená, Zuzka je v plném nasazení.

Středa, 2. 5. 2018
Ráno pršelo, na rozcvičce již však bylo vše OK. Čekal docela náročný den, první tréninková zastávka dne byla na stadio atletico. Zahájili jsme soutěží družstev, "mazácké" výkony byly úctyhodné. Následně hezké tréninkové představení předvedli Jirka s Markem, ostatní také vůbec nezaháleli. Letmé úseky, proložené překážkami a závěrečná soutěž na schodech, byla náplň dopoledne. Následoval přesun na oběd, který připravil kuchař Josef. Odpolední trénink byl rozčleněn na několik skupin. Pospolu jsme se sešli jsme u večeře, což je důležité. Večeře sedla, večerní jóga u moře a závěr dne je na programu právě teď.

Čtvrtek, 3. 5. 2018
Deštivé počasí nám přeje, na trénink se nám vždy vyčasí a sluníčko na nás moc nešetří. Klubový závod ve skoku do dálky a fotbálek na závěr... a oběd byl zde. Odpolední program byl zaměřený především na léčení bolístek, pětice frekventantů si šla zahrát fotbálek na nedaleké dětské hřiště s běžeckou rovinkou, padla spousta hezkých gólů. Večerní soutěž družstev byla napínavá a docela zamíchala pořadím. Noční bouřky byly vydatné, únava mančaftu je znatelná.

Pátek, 4. 5. 2018
Ráno bylo mokro ale hezky, rozcvička byla docela svižná a po snídani hurá na stadion. Fotobuňky byly v provozu, stopky také, tzn. atleti AHA Vyškov byli činní, což je moc dobře. Ani oběd jsme včas nestihli. Odpolední trénink narušil déšť, což bylo poprvé. Přednost dostala soutěž družstev, která tímto vyvrcholila. Lehký trénink na pláži a je večer - vyhodnocení soustředění s vyhlášením soutěže Caorláček 2018:

1. místo - Ptáčata
2. místo - Srnky
3. místo - Mušle
4. místo - Hbité šelmy
5. až 6. místo - Lvíčata a Tyčkata

Trenéři popřáli svěřencům hezkou atletickou sezonu na dráze pro rok 2018.

Posíláme krásný  pozdrav z italského Caorle domů do Česka. Zítra ráno bychom měli kolem 10 hod. vyrážet domů.