Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Memoriál dr. Lesáka ve skoku o tyči v Opavě.

V Opavě se sešel, v prázdninovém čase, v úterý 14. srpna 2018, atletický cirkus, aneb skok o tyči v Opavě na Dolním náměstí. 

"Běhat. chodit, skákat do výšky, dálky, něčím házet, zkoušel snad každý z nás. Šťastlivců, kteří se vznášeli prostorem, katapultování laminátovou tyčí, je však jen hrstka. Jsou to takzvaní akrobaté hal a stadionů" (citace z programu 12. ročníku Memoriálu dr. Lesáka ve skoku o tyči, viz příloha).

Ano, takto lze charakterizovat tuhle exhibici, která nepostrádala početná startovní pole, kvalitu, konkurenci závodníků 5 evropských států, skvělé publikum a bonus, soutěž v benči s atletikou pro děti, jako nábor do opavské sokolské atletiky. Spoustu práce musí dát organizátorům takovouhle akci zorganizovat, názorná ukázka toho, že když se chce všechno jde.

Již po několikáté přijali pozvání i atleti AHA Vyškov, čehož si nesmírně cení. Vždyť z opavské líhně pochází taková jména jako Kudlička, Balner, Holuša a další... "Šéf" Jirka Lesák (sám bývalý čs. reprezentant), se svými trenérskými souputníky prostě vychoval řadu olympioniků a hvězd nejen české, ale i světové atletiky.

Na Dolním náměstí panovala již od začátku programu skvěla atmosféra, publikum rozproudili především dva nejmladší účastníci, kamarádi a rivalové zároveň, domácí Jan Krček (2005) a atlet AHA Vyškov Mario Hajzler (2004). Vzájemná přetahovaná skončila ve prospěch toho domácího a mladšího - Jana Krčka, ten se před zraky početných diváků "vyšrouboval" až na  nové osobní maximum 3,30 m (!!!). Mario tento atak neustál. Za vydatného povzbuzování diváků velice nadějné pokusy na 3,30 m nebyly úspěšné, nicméně 3,15 m má také svoji kvalitu. 

Skok o tyči žáků:

2. místo - Mario HAJZLER, 3,15 m

Děvčata se sešla také ve velmi hojném počtu a také v patřičné kvalitě. Dvě dorostenky AHA Vyškov bojovaly statečně:

Skok o tyči, dorostenky:

4. místo - Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,55 m

6. místo - Denisa GOTTVALDOVÁ, 2,10 m

Vyvrcholením programu byla soutěž mužů, kde se sešla nevídaná mezinárodní konkurence. Obzvlášť velké ovace sklidili zaslouženě oba dva odchovanci Sokola Opava - Jan Kudlička a Michal Balner. V soutěži předvedli své umění v plné parádě. Diváci jejich vystoupení patřičně ocenili. Vydařený den, jak pro diváky, tak pro atlety samotné.

Díky za takovouto akci a za pozvání do Opavy. 

Výsledky najdete zde:

http://online.atletika.cz/upload/opava%2014.8.2018.pdfSoubor ke stažení zde