Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Sabina Fiantová na gigantu pátá, Jakub Bárek osmý...


... na Mistrovství ČR dorostu a juniorů v Atletické hale Otakara Jandery v Praze.
Foto: Sabina Fiantová v cíli mistrovského závodu na 800 m dorostenek

Celkem 749 nejlepších atletů ČR v kategoriích dorostu a juniorů dostalo příležitost ukázat své atletické dovednosti na halovém Mistrovství ČR v Atletické hale O. Jandery v pražské Stromovce. Neskutečná kvalita byla podpořena skvělou atmosférou i díky početnému počtu diváků a fanoušků, kteří se sešli v prostorách haly, která na tyto počty přihlížejících není zdaleka připravena. Velká škoda. Atleti totiž předváděli gala představení, které si takovou podporu diváků určitě zaslouží.

Výprava výběru atletů AHA Vyškov čítala celkem 5 lidí, což byl fakt velmi potěšující. Velká škoda, že zranění připravilo o možnost absolvovat lité kvalifikační souboje i pro další atlety klubu... O to více radostnější byl fakt, že tito atleti přijeli své klubové kamarády v těžkých soubojích s českou atletickou elitou povzbuzovat. Krásný moment MČR především z pohledu uvnitř klubu! Přijeli povzbudit také rodiče atletů, fantazie.

Zmíněná pětice atletů absolvovala svá vystoupení během obou mistrovských dnů. Událo se spousta věcí, jak těch fantastických tak těch méně potěšujících. Obojí však ke sportu patří. K těm fantastickým vystoupením bezesporu patří umístění v první republikové desítce půlkařky Sabiny Fiantové a mílaře Jakuba Bárka, půlkaře Pavla Lenomara či štafety 4 x 200 m juniorů.

MČR v běhu na 800 m, dorostenky:

5. místo - Sabina FIANTOVÁ, 2:21,32 min. (v rozběhu 3. místo v čase 2:21,60 min.)

Takticky bezchybné výkony podpořené časovými výsledky na hranici osobního maxima přinesly své "ovoce" v podobě nedělní finálové účasti. Po skvělém výkonu je 5. místo republikového pořadí fantastickým výsledkem a velkou odměnou. Atletka z Velešovic tak zúročila těžce nabyté zkušenosti a usilovný trénink. Sabča se tak stala nejúspěšnější členkou výpravy.  

MČR v běhu na 1500 m, junioři:

8. místo - Jakub BÁREK, 4:14,31 min.

Jakub absolvoval závod, který se vyvíjel způsobem velice záludným a výkonnostně velmi náročným. Stupňované tempo bolelo, "utahování šroubů" ne všichni běžci dobře snáší. O to radostnější byl pohled, když v čelní skupině startovního pole, českém mílařském juniorském výkvětu, zářil v rovnocenném boji i dres AHA Vyškov. Běžec z Letonic předvedl, že má "mílařské srdce" a že je schopen pracovat v tvrdém mílařském režimu. Nakonec, osmé místo je výsledek, který má svoji váhu a je Jakubovi a všem kolem něj velkou odměnou. 

MČR v běhu na 800 m, dorostenci:

9. místo - Pavel LENOMAR, 2:00,84 min.

Fakt, který se v dějinách atletiky přihodí na "půlce" asi jednou za sto let (!). Pavel, který byl na MČR, v porovnání časů, 6. běžcem republiky se nedostal do finálového závodu 8 běžců. Ti vzešli právě ze sobotních rozběhů. Tam byl Pavel sice 6. nejrychlejší, ale postupový klíč a hlavně "hříčka pravidel" vedla k tomu, že se Pavel v nedělním finále neobjevil. Hrůza až běs, nicméně to vše způsobila údajná "plichta" na druhém místě ve třetím rozběhu... Nelze v krátkosti objasnit podrobnosti a hlavně vývoj událostí kolem tohoto všeho a tak raději k samotnému výkonu Pavla Lenomara. Byl velmi kvalitní, takticky svědomitý a finále by Pavlovi ZASLOUŽENĚ slušelo. Bohužel, i taková to je atletika..., je někdy tak dokonalá, až je to na škodu hlavně sportovci samotnému.

MČR ve štafetě 4 x 200 m, junioři:

10. místo - AHA Vyškov (Jakub BÁREK, Sebastian HAJZLER, Jakub DERKA, Pavel LENOMAR), 1:39,05 min.

Štafeta, která měla "srdíčko" a kvalitní čas a nakonec i umístění je jí odměnou. Proti nadupaným sprinterským štafetám soupeřů byla štafeta složena z mílaře, půlkaře, tyčkaře a překážkáře, což bylo docela troufalé, nicméně velmi sympatické. Kluci, byli jste vynikající.

MČR v běhu na 60 m př., dorostenci:

23. místo - Jakub DERKA, 9,22 s.

Jakub je velice šikovný překážkář, prvním rokem dorostenec, když překážky vysoké 91 cm běhá a ne skáče. Takže riziko je veliké, centimetrové záležitosti ne vždy vyjdou dokonale. Vynikající start i první překážka, ovšem druhá překážka byla osudná. Následovalo brnknutí kotníkem přetahovky o překážku a bylo po nadějích. Vyvedení z tempa a byl cíl. Nic to však nemění na tom, že Jakub zaslouží slova uznání a velkou pochvalu za nasazení a odhodlání.

MČR ve skoku o tyči, junioři:

NM - Sebastian HAJZLER

Po nezdaru na MČR dospělých měla přijít náprava v den "D". Nepřišla, bohužel nebo bohudík? To ukáže čas. Sebik neskočil svoji základní výšku 4,07 m... V této složité disciplíně se velmi těžko výkon hodnotí holou větou. A naopak, složité hodnocení málo koho zajímá... Určitě jsou věci, nad kterými nutno se zamyslet. Taková to vystoupení jsou ku škodě atleta, který v loňském roce předváděl výkony adekvátně rozdílné současným. Vždyť do soutěže nastupoval jako tabulkově druhý závodník... (!?).

Přehlídka českého mládežnického atletického výkvětu nedopadla v Praze vůbec špatně. Ba naopak! Klobouk dolů, že i atleti AHA Vyškov se postavili vstříc těžké konkurenci čelem a vesměs vybojovali skvělé výsledky i umístění.

Děkuje všem, kteří klub v Praze skvěle reprezentovali a kteří tyto atlety podporovali a dlouhodobě podporují.

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/36392/0/2