Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

!! Dvě stříbra z republikové Ostravy: Jan Jakub Čáp a Mario Hajzler


Celkem 397 atletů ze 107 oddílů a klubů přivítal šampionát v Ostravě!!!
Vicemistry ČR Jan Jakub Čáp a Mario Hajzler, i Jindřich Osolsobě, Radim Hořínek a štafeta přispěli svými skvělými výsledky k vynikající úrovni domácího šampionátu žactva.

Cesta na domácí šampionát byla dlouhá a trnitá, konečná nominace byla zasloužená a za odměnu vynaloženému úsilí atletů. Čtyřčlenná sestava rysího AHAteamu byla v neděli obohacena o start štafety. Sobotní úvod šampionátu byl pro "Rysy" přímo bombastický, vždyť medaile z Mistrovství ČR se nevozí každý den... V perfektních výkonech navázali i ne medailisté, což vše přispělo k hezké bilanci atletů AHA Vyškov:

MČR ve vrhu koulí 4 kg žáků:

2. místo, Vicemistr ČR - Jan Jakub ČÁP, 15,03 m (Os. rek.)

Svěřenec trenéra Antonína Zabloudila patřil ke spolufavoritům mistrovského závodu, tabulkově druhý J. J. Čáp své postavení obhájil v novém osobním maximu. Svým výkonem nedal soupeřům šanci, aby jej ze stříbrného super úspěchu sesadili, což je skvělá vizitka, vynikající výkon se zaslouženou medailovou odměnou.

MČR ve skoku o tyči žáků:

2. místo, Vicemistr ČR - Mario HAJZLER, 3,60 m

Mario nastupoval do soutěže jako tabulkově třetí žák v republice. Tyčkařská loterie však ne vždy takovéto vyhlídky potvrzuje. Vstup do soutěže na výšce 3,20 m nebyl přesvědčivý, což soupeři jistě velice dobře vnímali.  Další výšku 3,35 m "dal" vyškovský "rys" na první pokus, největší krize přišla na 3,50 m, když Mario zvládl třetí pokus záchrany. Skvělý moment, který korunoval na druhý pokus výškou 3,60 m, což se ukázalo jako rozhodující moment pro to, že Mario navázal na bronzový medailový zisk z loňského roku, ba co víc, na pokusy si dokonce polepšil. Stříbro má cenu zlata!!!

MČR v běhu na 3000 m žáků:

9. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 10:34,79 min. (os. rek.)

Taktický výkon, který měl opět "hlavu a patu". První republiková desítka Jindrovi velmi sluší, nový osobní rekord je bonusem a známkou kvality. Pravidelné tempo bylo hlavním parametrem výkonu atleta z Lulče. Skvělý výkon.

MČR v běhu na 300 m žáků:

18. místo - Radim HOŘÍNEK, 40,27 s.

Cílevědomá cesta halovou sezonou měla svůj cíl v Ostravě!!! Radim s ohromným nasazením absolvoval sérii nominačních závodů. Klobouk dolů! Svoji skvělou halovou sezonu proměnil v další osobní rekord - nyní na mistrovském závodě. První dráha nebyla ideální, přesto osobák padl, což na mistrovském závodě je obdivuhodné.

MČR štafet žáků na 4 x 200 m:

16. místo - AHA Vyškov (Radim HOŘÍNEK, Mario HAJZLER, Tomáš PLEVA, Matouš ČERNÝ), 1:46,47 min.

Štafeta byla hezkým zakončením celkového vystoupení atletů AHA Vyškov. Mladá sestava získávala potřebné ostruhy, všichni čtyři atleti se rvali na hranici svých možností. A tak to má být. Konkurence je nesmírně silná a každé setkání s ní by mělo být velkou inspirací do další tréninkové činnosti.

Šampionát žactva uzavřel seriál mistrovských závodů jednotlivých kategorií. Jsme rádi za krásné výkony a hlavně za nadšení a přístup všech atletů, reprezentantů AHAteamu. Kolektivní dílo mělo i své lídry, kteří přidali i cenné kovy.

Velká gratulace samotným atletům i všem v jejich okolí, kteří je v jejich úsilí podporují. Fanoušci děkují za krásnou podívanou.

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/36395/0/2