Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

MEMORIÁLY, mítink, který psal historii

MEMORIÁLY ve Vyškově, atletický mítink, který předčil očekávání.

Závěr školního roku, pouhé dva dny před "gigantem" aneb MČR dorostu a juniorů, to byly hlavní důvody, proč pořadatelé z AHA Vyškov neočekávali žádnou velkou účast atletů a už zdaleka nepočítali s výkony, které zde byly k vidění. Potěšila i účast rodičů a příznivců atletiky. Počasí atletice vskutku přálo, 35°C a mírný vánek do zad v cílové rovince byly faktory, které učinili z umělohmotného povrchu Conipur opět dráhu, kde padaly skvělé osobní rekordy.

Memoriál Antonína Malečka, 37. ročník, 200 m př.:

Držitelem letitého rekordu v kategorii mužů je František Slavotínek (Prostějovák, v roce 1970 startující za Duklu Praha) časem 24,2 s. (ruční měření). Na startu kvalitního startovního pole, v dresu AK Tišnov, se objevil i dvanáctinásobný (!) vítěz Martin Sebera. Obhájce loňského prvenství, odchovanec AHA Vyškov, Filip Zeman se objevil mnohonásobnému vítězi po boku ve stejném běhu a společně s dalšími skvělými překážkovými běžci předvedli nejen krásnou podívanou, ale také útok na dlouhodobé tabulky, když vítěz Filip Zeman zaběhl historicky nejrychlejší čas el. měření.

Mezi ženami kralovala taktéž odchovankyně AHA Vyškov, t. č. v olomouckém dresu závodící Denisa Hubáčková, které si taktéž vytvořila skvělý osobní rekord.

Běh na 200 m př., muži:

1. místo, vítěz Malečkova memoriálu 2019 - Filip ZEMAN (AC Moravská Slavia Brno, spolek), 25,10 s.

2. místo - Sebastian HAJZLER (AHA Vyškov), 26,52 s.

3. místo - Jakub DERKA (AHA Vyškov), 26,76 s.

Běh na 200 m př., ženy:

1. místo - Denisa HUBÁČKOVÁ (AHA Vyškov), 32,20 s.

2. místo - Štěpánka PILNÁ (AHA Vyškov), 33,30 s.

3. místo - Anna BALÚCHOVÁ (AHA Vyškov), 34,13 s.

Memoriál Jaromíra Kremličky, 1. ročník, 400 m:

Premiéra, která našla své vyznavače - 400 m je trať krásná, ovšem velmi těžká. Tři běhy mužů i žen by určitě potěšily "Jaróška". Také fakt, že vítězem závodu mužů se stala ikona vyškovské atletiky posledního desetiletí, atlet, kterému právě Jaromír Kremlička ukázal možnou atletickou cestu, je hezké a pro pořadatele velkou odměnou.

Běh na 400 m, muži:

1. místo, vítěz Memoriálu Jaromíra Kremličky - Jiří NĚMEČEK (Hvězda Pardubice, z. s.), 52,52 s.

2. místo - Pavel LENOMAR (AHA Vyškov), 52,65 s.

3. místo - Jindřich OSOSOBĚ (AHA Vyškov), 58,22 s.

Běh na 400 m, ženy:

1. místo, vítězka Memoriálu Jaromíra Kremličky - Stela TOMANOVÁ (Orel Vyškov), 66,29 s.

2. místo - Iveta TROJANCOVÁ (Orel Vyškov), 66,81 s.

3. místo - Tereza RAČANSKÁ (Orel Vyškov), 68,01 s.

Vložené disciplíny:

Běh na 100 m př., žáci:

1. místo - Adam KUCHTÍČEK (AHA Vyškov), 15,05 s.

2. místo - Filip ZEZULA (Atletika Slavkov u Brna, z. s.), 18,28 s.

Běh na 100 m př., ženy:

1. místo - Denisa HUBÁČKOVÁ (Atletický klub Olomouc z. s.), 16,85 s.

2. místo - Denisa GOTTVALDOVÁ (AHA Vyškov), 20,22 s.

Běh na 100 m př, dorostenky:

1. místo - Eliška ŠIROKÁ (AK Blansko, Dvorská), 16,90 s.

2. místo - Nela NAVRÁTILOVÁ (Atletika Slavkov u Brna), 17,59 s.

3. místo - Tereza RAČANSKÁ (AHA Vyškov), 18,14 s.

Běh na 60 m př., mladší žákyně:

1. místo - Anna BALÚCHOVÁ (AHA Vyškov), 10,61 s.

2. místo - Aneta SEBEROVÁ (AK Tišnov), 11,59 s.

3. místo - Karolína POPELKOVÁ (AHA Vyškov), 11,90 s.

Běh na 60 , př., mladší žáci:

1. místo - Michal DERKA (AHA Vyškov), 10,34 s.

2. místo - Filip JAŠÍČEK (AHA Vyškov), 11,40 s.

3. místo - Štěpán PROVAZNÍK (AHA Vyškov), 12,22 s.

Blahopřejeme všem, kteří předvedli opravdu atletické výkony, výkony, které byly velmi kvalitní napříč jednotlivými atletickými kategoriemi. Odměnou vždy třem nejlepším atletům byly krásné poháry.