Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Lépe, jako loni v létě v Brně


Vrchol domácí atletické halové sezony hostili v Ostravě.
Foto: Marek Kalous jako sedmý mílař ČR

V Ostravě se sešel výkvět české atletiky. Mistrovství ČR mužů a žen pořádalo domácí SSK Vítkovice. Rekord ČR, rekordy mistrovství a nespočet osobních rekordů, to byly "produkty" dvoudenního šampionátu. Vynikající výkony provázela skvělá atmosféra. Domácí halový šampionát se tedy vydařil.
Atleti AHA Vyškov celé své zimní halové působení zaměřili, stejně jako většina atletů a atletek ČR, k tomu, aby se na tento domácí svátek atletiky vůbec dostali, aby na základě svých výkonů prošli nominačním sítem a konečným výběrem prováděným technickým delegátem MČR. Finální výstup, start 3 atletů AHA Vyškov, je bezesporu potěchou a odměnou. … příprava na "halu" je složitá už jen tím faktem, že vlastně žádnou halu nemáme...
V Ostravě se tedy představila trojice mladých atletů AHA Vyškov, s konkurencí se popasovali rozhodně lépe, než tomu bylo loni na venkovním letním mistráku dospělých v Brně.

Běh na 1500 m, muži:
7. místo - Marek KALOUS, 4:00,38 min.
Marek vstoupil v tomto roce mezi dospělé atlety, což bývá vždy složité. Co by Mistr Moravy a Slezska nastoupil do mílařského "ringu" s velkým odhodláním, nicméně bilance tvrdého boje čítala nejen roztrženou tretru, monokl pod okem, ale také a to především - umístění v první republikové desítce, což by mělo být určitě označeno jako úspěšné vystoupení dědického mílaře.

Skok o tyči, muži:
10. místo - Sebastian HAJZLER, 4,56 m
"Maratony" v tyčkařském sektoru bývají vypjaté od začátku až do konce. Česká špička, na čele s Janem Kudličkou, se s mladíky nepáře. Sebastian, co by junior, se nelehké situace tentokrát zhostil statečně a předvedl výkon, kterým potvrdil týden starý výsledek z domácího šampionátu juniorů. Poslední pokus na následné výšce nebyl beznadějný, jenže na to se nehraje. První republiková desítka je v tyčkařském "rozstřelu" hezké umístění.

Běh na 800 m, ženy:
18. místo - Sabina FIANTOVÁ, 2:24,03 min.
Cenná účast, další zkušenosti a ještě tvrdší konkurence, než si myslíme. To jsou hlavní znaky vystoupení velešovické půlkařky. Sabina, prvním rokem juniorka, má již za sebou celou řadu hodnotných startů a výkonů, na svůj "triumf" však stále čeká. Kéž by tento další start mezi super špičkou českých půlkařek byl pro ni inspirací a motivací do dalšího nelehkého tréninkového nasazení.

Trojice účastníků hájících barvy AHA Vyškov zaslouží uznání a poděkování za reprezentaci klubu v soutěži, kde uspět znamená již něco umět.

Kompletní výsledky MČR v atletice mužů a žen v hale najdete viz: 
https://online.atletika.cz/vysledky/41024/0/3