AHA Vyškov

Jiří Hajzler - Oznámení

Petice Atletického klubu AHA Vyškov, z. s. zastupitelům města Vyškova

Vážení rodiče, členi a příznivci Atletického klubu AHA Vyškov, z. s.

 

Informovali jsme Vás o Výzvě trenérů AK AHA Vyškov, která byla dne 24. 4. 2017 předána Zastupitelstvu města Vyškova a všem zastupitelům zaslána elektronicky.  Situace AK AHA Vyškov se od jejího předání ani náznakem  nijak nemění,  Výzva je bez odezvy a atletický klub má stále větší problémy s řádným fungováním na atletickém stadionu ve Vyškově. Situace došla tak daleko, že mladší a starší žáci, dorostenci, ženy a muži, nemají od poloviny dubna až do konce května letošního roku přiděleny žádné tréninkové hodiny na atletickém stadionu a musí trénovat mimo atletický stadion!

 

Velké problémy máme rovněž s pořádáním závodů.... Jako atletický klub jsme se dostali do situace, že pro nás není místo na atletickém stadionu ani na tréninky, ani na závody, nemáme k dispozici šatny pro všechny děti ani veřejnost, záchody, "vrhačská loučka" se má zrušit, nyní je téměř zdevastovaná !

 

Toto Vám dáváme na vědomí s tím, že se s touto situací jako trenéři nechceme smířit a chceme Vaše děti i nadále vést co nejlépe a zabezpečit jim opravdovou atletickou průpravu..., ne pouze "pohybové hry."  Z tohoto důvodu  trenéři sepsali materiál - "specifikace problémů," který Vám zasílám v příloze. Zde se ve zkratce dočtete, čemu všemu je atletický klub nucen čelit, aby mohl řádně fungovat a jaké problémy denně řeší jeho členové a představitelé, ale i jaké řešení navrhujeme, zatím (po 2 letech jednání) bez jakékoliv známky ochoty ze strany servisní organizace, domluvit se.


Protože se ani po Trenérské výzvě ze dne 24.4.2017 situace nelepší..., představitelé AK AHA Vyškov vedou již 2 roky jednání se servisní organizací Města Vyškova bez zjevného výsledku... jako další krok jsme jako trenéři založili Petici za záchranu AK AHA Vyškov, z.s. a Sportovního střediska atletiky ve Vyškově, protože pokud skončí svoji činnost AK AHA Vyškov a jeho Sportovní středisko atletiky, objektivně skončí ve Vyškově atletika jako taková. Není zde jiný subjekt, který by AHA Vyškov plně nahradil, měl k tomu licenci, nemluvě o atletickém zařízení které klubu patří a zázemí,  které malým i velkým atletům poskytuje. Nevíme o nikom, kdo by se mohl a chtěl ve Vyškově věnovat atletice jako celku (včetně skoků, vrhů a hodů, překážek.....) každý den tak, aby bylo možno dosáhnout na úspěchy, které sportovci (i ti nejmenší :-)) v našich barvách dosahují.


     Budeme rádi za každý podpis v této petici od lidí, kteří s námi souhlasí, protože nám přijde nemyslitelné, aby osobní spory a antipatie některých lidí, zničily dílo několika generací nadšených lidí, kteří atletice obětovali část života, navíc za situace, kdy je na tom atletika ve Vyškově ve výsledcích opravdu dobře -  na špičkové úrovni. Petiční archy mohou všichni občané, kteří s námi budou souhlasit,  podepsat u nás trenérů při trénincích, nebo po domluvě v zázemí AK AHA Vyškov na atletickém stadionu - každý den, raději po telefonické domluvě na tel. č. 721 715071.

Trenéři a představitelé Atletického klubu AHA Vyškov, z. s.

Znění kompletní petice najdete v příloze.
Soubor ke stažení zde