Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže družstev

Rysáčci = jihomoravští mistři.

Ve Znojmě kluci zářili.

Druhé největší město jižní Moravy - Znojmo, hostilo mistrovskou soutěž družstev mladších žáků. Tam postoupilo i družstvo mladých atletů - Rysáčků, jako vítězové základní skupiny "C" Přeboru Jihomoravského kraje. Cesta do Znojma se nesla ve znamení naděje, že boj o medaile je reálný, nicméně boj o první dvě postupová místa byl asi mimo možnosti týmu, který nebyl v plné síle. O to větší byla radost, když po sečtení všech bodů všech disciplín zazněl verdikt, že Mistrem Jihomoravského  kraje v družstvech mladších žáků je tým Atletického klubu AHA Vyškov, z. s. - BLAHOPŘEJEME!

Startovní pole bylo bohaté a kvalitní, soutěž se odehrávala odpoledne ve všední den, za chmurného počasí, program nabíral poměrně velké zpoždění. Pro mladé atlety (ale i trenéry) byl bezesporu velkým zážitkem také fakt, že znojemští pořadatelé na stadionu rozsvítili kvalitní osvětlení, které dalo soutěži bonus, který je v dětské atletice nevídaný. Pořadatelé určitě zaslouží za tento moment velké ocenění.

Pořadí Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:

1. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. (kapitán: Mario HAJZLER, zástupce kapitána: Jindřich OSOLSOBĚ, vedoucí družstva: Magdaléna HAJZLEROVÁ) - 167 bodů

Běh na 60 m ml. žáci:

1. místo - Daniel GRYC, (v rozběhu 8,15 s., ve finále pořadí určeno, časy nezměřeny)

8. místo - Lukáš NĚMEC, 8,87 s.

Skok daleký ml. žáci:

2. místo - Daniel GRYC, 4,54 m

7. místo - Kryštof VINTERA, 4,17 m

Štafeta 4 x 60 m ml. žáci:

2. místo - AHA Vyškov (Lukáš NĚMEC, Mario HAJZLER, Kryštof VINTERA, Tomáš PLEVA), 34,37 s.