Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Irena Pospíšilová a Jiří Němeček obhájili svá loňská prvenství.

Pořadatelským završením atletické sezony AHA Vyškov byl již po třinácté Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka. Pořadatelský tým, na čele s aktivním Mikulášem, vstřícným a dělným andělem a hned čtyřmi akčními čerty, přivítal na startovní, ale i cílové, čáře hned 269 závodníků. Ti překypovali závodním elánem, takže se bylo na co dívat. Slavnostní ceremoniál, nejen Mikulášského běhu, ale také běžeckého seriálu Dlouhé míle 2017, byl ve znamení blížícího se Mikuláše tak, jak je zvykem letité tradice tohoto závodu.

Na startu tohoto závodu se objevili závodníci běžeckých bašt Moravy a Slezska - početná a nesmírně kvalitní byla výprava AK Šternberk, výborně své kluby a města reprezentovali závodníci z Blanska, Kyjova, Slavkova u Brna, tradičně byli kvalitní závodníci SKT Brankovice, k vidění byl i dres extraligové Dukly Praha, Hvězdy Pardubice a dnes už i AK Olomouc. V těchto dresech  byli oděni i favorité závodu mužů a s napětím bylo očekáváno, jak že vlastně souboj dopadne, jak dopadne loňský vítěz - běžecká ikona Vyškovska, Jiří Němeček, jak mu cestu za obhajobou zkomplikují "duklák" Jan Sadil či se najde černý kůň, který uspěje, když se dva perou... "Rozhodne kvalita" prohlásil na startu Jan Sadil z Dukly Praha. V kategorii žen byla jasnou favoritkou mnohonásobná vítězka Irena Pospíšilová. S napětím byl očekáván také start mladších žáků, kde se prezentovala hned plejáda Vicemistrů Moravy a Slezska v družstvech mladších žáků - mladí hoši pořadatelského AHAteamu. Zkrátka a dobře, soubojů a minisoubojů bylo mnoho a o povzbuzování a nadšený aplaus při vyhlašování výsledků nebyla nouze.

A jak to tedy dopadlo? Seznam vítězů jednotlivých kategorií je následující:

Uznání a potlesk zaslouží nejen vítězové, ale všichni ti, kteří nelenili a zvítězili sami nad sebou a vydali se do souboje se soupeři a se všemi nástrahami, kterou jim rychlá trať stadionu a Smetanových sadů připravila.

V hlavním závodě mužů byl největším překvapením výkon druhého v pořadí, mílaře z Olomouce Jana Bergera, jehož skvělý výkon nestačil na suverénní obhajobu loňského vítězství Jiřího Němečka, vyškovského mílaře - ještě do konce listopadu ve službách extraligové Hvězdy Pardubice. Sportovec okresu Vyškov pro rok 2016 sklidil v cílí velké ovace, byly oprávněné. Na vteřinu stejný čas loňského roku a druhé vítězství v tomto závodě. Jiří Němeček zhodnotil své vystoupení slovy: "Rychlá trať a soupeři ze severu. Škoda, že zde chyběli závodníci brněnských klubů". Na dotaz, jak vidí závěr sezony a případné vyhlídky na příští sezonu, Jiří Němeček odpověděl: "Příští týden je na pořadu MČR v krosu. O příští sezoně, tak jako v letech předchozích, rozhoduje halová sezona". Na domácím šampionátu v krosu v Dlouhoňovicích by se po týdnu měl znovu opakovat souboj J. Sadil - J. Němeček v kategorii mužů-mílařů. Tam však už budou soupeři nejen z brněnských klubů, čeká těžká atletická robota. 

Blahopřejeme všem, kteří zavítali na VMB - MMD a předvedli krásné výkony. Děkujeme za ně. Byly odměnou pořadatelskému AHA Vyškov, který děkuje všem partnerům, kteří tuhle tradiční akci podpořili.

Výsledky najdete v příloze.Soubor ke stažení zde