Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Jan Koutný s bronzem z Dlouhoňovic.


Mistrovství ČR hostitelé zvládli na výbornou, početná výprava AHA Vyškov obstála také.
Dlouho očekávané Mistrovství ČR v přespolním běhu hostili v obci Dlouhoňovice. Pořadatelé, na čele s výraznými osobnostmi sportovního a společenského života, dokázali, že to atletické srdíčko, které v rozhlase zřetelně tepalo vždy těsně před startem každé kategorie, bylo to hlavní, co provázelo celý šampionát. "Srdíčkem" uspořádaný šampionát určitě nesmazatelně vstoupil do bohaté historie disciplíny, která má v atletice své velmi mimořádné postavení. Na straně druhé, i sedmset nejlepších běžců Česka předvedlo výkony a nasazení, které mělo to srdíčko na pravém místě, takže se vše sešlo a výsledkem byla podívaná, jak se sluší a patří.


Tratě mistrovského závodu byly travnaté, mírně zvlněné a vydatně podmáčené. To byl signál k tomu, nepodcenit situaci a volit především obutí, které přenese energii odrazu běžce beze zbytku do pohybu vpřed, pokud možno směrem k cíli...! Tam však byla cesta velmi těžká, kvalitní soupeři, těžký terén a také čerstvý vítr při teplotě 5°C byly protivníci, se kterými se měli šanci úspěšně popasovat opravdoví mistři svého oboru.

Výprava AHA Vyškov byla početná, hned 19 běžců v dresech AHA Vyškov psalo krosovou historii v podhůří Orlických hor. Již v pátek jsme vyrazili, abychom se pečlivě rozcvičili, ubytovali a provedli přípravu materiálu a oblečení směrem k jedinému cíli, obstát ve velice kvalitní konkurenci Mistrovství ČR v přespolním běhu.

Výsledky byly následující:

Mladší žáci, 2 km, 89 startujících dokončilo závod:

3. místo - Jan KOUTNÝ, 6:54 min.
15. místo - Mario HAJZLER, 7:34 min.
16. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 7:34 min.
63. místo - Tomáš PLEVA, 8:22 min.
76. místo - Kryštof VINTERA, 8:35 min.
79. místo - Ondřej MAZEL, 8:40 min.

Část družstva mladších žáků - Vicemistrů Moravy a Slezska se prezentovalo skvělým způsobem, dokonce takovým, že Jan Koutný veze domů bronzovou medaili. Neskutečný výsledek podpořený skvělým duem Mario - Jindra, když na trati nechali všechny síly i "pětky" (ročník 2005) - myšleno Tom a Kryštof. Svoji premiéru na MČR absolvoval vynikajícím způsobem Ondra. Kluci, vaše vystoupení, to byla krosová fantazie!

Starší žákyně, 3 km, 81 startujících dokončilo závod:
41. místo - Tereza MAZLOVÁ, 13:53 min.
70. místo - Sabina FIANTOVÁ, 15:00 min.
77. místo - Kristýna ŠŤASTNÁ, 15:51 min.

Svoji úlohu, nejzkušenější z trojice, Terka Mazlová sehrála mazáckým způsobem, navíc svůj výkon podpořila velkou bojovností. Umístění je vynikající a je jí velkou odměnou. Sabina bojovala na trati společně s Terkou, avšak pro stále ještě nováčka běžeckých tratí, byla závodní distance 3 km přeci jen příliš dlouhá. Zkušenosti však pro Sabču k nezaplacení. No a tyčkařka Kiki předvedla, že když je chuť a vůle, jde zdolat i velké překážky - klobouk dolů.

Starší žáci, 3 km, 93 startujících dokončilo závod:

44. místo - Pavel LENIX LENOMAR, 11:56 min.
78. místo - Jakub DERKA, 12:45 min.

Jestliže Lenixovi nemá nějaká trať v atletice sedět, tak určitě je to kros..., a ejhle, výkon nebyl špatný - naopak. Pavle, skvělá práce! Velmi dobrý výkon podal sprinter Jakub Derka, co by ještě stále mladší v kategorii starších žáků předvedl, že atletickou přípravu bere odpovědným způsobem a své odskočení do terénu podpořil velice solidním a taktickým výkonem a nakonec i výsledkem.

Dorostenky, 3 km, 51 startujících dokončilo závod:

26. místo - Natálie ŠŤASTNÁ, 13:24 min.

Rychlá děvčata z celé ČR dokonale prověřila Natku, které spíše svědčí dráha a poloviční vzdálenost. Realita vystoupení Natky se dá hodnotit jako výkon, který měl hlavu a patu, výkon hodný skvělé běžkyně.

Dorostenci, 4 km, 83 startujících dokončilo závod:

19. místo - Marek KALOUS, 14:30 min.
22. místo - Sebastian HAJZLER, 14:40 min.
32. místo - Marek EFFENBERGER, 14:55 min.
82. místo - Jakub JEŘÁBEK, 17:22 min.

Těžký závod. Na již dokonale rozoraném podkladu nadupaní soupeři fakt prověřili síly vyškovských dorostenců - půlkaře, tyčkaře, vytrvalce a všestranného atleta. Marek, momentálně úřadující halový šampion na 800 m, se v těžkém terénu vydováděl, kéž by tento závod byl i přínosem do dalších příprav na halovou sezonu. Sebik a jeho úspěšný běžecký podzim, to je kapitola sama o sobě. Marek se důstojně loučil s "Aháckým" dresem a Jakub opět dokázal, že je inteligent a kromě překážek, běhu a chůze dokáže zvládnout i další část atletiky - běh přespolní. Kluci, byli jste fakt dobří...

Juniorky, 4 km, 28 startujících dokončilo závod:

15. místo - Dagmar DVOŘÁKOVÁ, 17:45 min.

Kvalita startujících v kategorii juniorek byla vysoká. Dáša však již také mnohé dokázala a této konkurence se nezalekla. Podala velice důstojný výkon hodný MČR v krosu. Vyrovnaný výkon, Dagmar předvedla vše, na co v dané chvíli měla - a tak to má být!

Junioři, 6 km, 39 startujících dokončilo závod:

13. místo - Jan OSOLSOBĚ, 21:58 min.

Jan začal ostře. Perfektní start. Trať dlouhá 6 km byla náročná. Postupně se pořadí tohoto závodu usadilo a chlapci bojovali především s obtížností tratě. Jan tento mistrovský závod zvládl tak, jak v daném období síly dovolují. Úřadující Vicemistr ČR na 3000 m př. svým umístěním  opět dokázal svoji kvalitu i kreativitu.


Muži - mílaři, 4 km, 54 startujících dokončilo závod:

6. místo - Jiří NĚMEČEK, 13:24 min.
42. místo - Dominik PAPP, 15:01 min.

Medaile byla i tentokrát velmi blízko. Tak lze hodnotit výkon Jirky, který v extraligovém dresu Hvězdy Pardubice z. s. (do konce listopadu) držel krok až do závěru závodu se skupinou běžců, která měla bronz na dosah. Až závěrečné stoupání rozhodlo, že medailový sen naplněn nebude. Přesto, opětovné umístění mezi českou mílařskou elitou je důkazem extra třídy tohoto mílaře. Dominik, co by junior a půlkař, volil souboj s dospělými mílaři. Tam jim byl důstojným soupeřem a pro něj samotného určitě výsledek by měl být povzbuzením do další přípravy.

Atletická sezona 2017 po linii mistrovských závodů je tímto závodem završena. Představení výpravy AHA Vyškov bylo v Dlouhoňovicích potěšující a v mnoha směrech úspěšné. Velká gratulace a poděkování patří atletům, jejich trenérům a rodičům či rodinným příslušníkům.

Výsledky MČR v krosu najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/27995/0/2