Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Neuvěřitelné: Sebastian Hajzler Vicemistrem ČR ve skoku o tyči, Marek Kalous sedmý.


Mistrovství ČR dorostu a juniorů hostí skvělí vítkovičtí pořadatelé.
Tento vrchol domácí halové atletické sezony dorostu a juniorů je právem slengově nazýván GIGANT. Počty a kvalita startovního pole jsou tohoto hovorového názvu důvodem. Navíc, skvělá atmosféra vytvářená diváky a režií závodu vytvořili krásné atletické představení v překrásném atletickém zařízení.

Výprava AHA Vyškov prodělala jak tvrdou sobotní atletickou "robotu", tak spanilou jízdu, která stála za viděnou a která roztleskala vítkovickou atletickou super arénu.

Jako první na scénu nastoupila již zkušená vyškovská dorostenka Katka Čamlíková ze Slavkova u Brna. Ta "harakiri" posledních týdnů - změn a zkoušení tyčí proměnila ve výkon, kterým sice nevylepšila osobní maximum, ale také to nebyl žádný propadák:

Skok o tyči dorostenky:
15. místo - Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,52 m

Po Katce nastoupili na scénu půlkaři. Jako první, objev loňského roku, Sabina Fiantová. Běžkyně z Velešovic akceptovala tempo prvního velice dravého rozběhu dorostenek, proto v druhé části tratě nebylo již sil na rozdávání. Cenné zkušenosti z takovéhoto závodu jsou však pro Sabču k nezaplacení:

Běh na 800 m dorostenky:
15. místo - Sabina FIANTOVÁ, 2:32,21 min.

Populární "LENIX" měl mistrovský debut v kategorii dorostenců, svoji nelehkou úlohu zvládl bravurně, přiblížil se na "dostřel" svému osobnímu maximu:

Běh na 800 m dorostenců:
20. místo - Pavel LENOMAR, 2:09,37 min.

Dlouho očekávaný start úřadujícího dorosteneckého halového Mistra ČR pro rok 2017 se stal skutečností v sobotu v 15:45 hod., a to ve třetím rozběhu, tedy v době, kdy se doskládávala mozaika nedělního finálového klání juniorů. Nelehkou situaci, prvním rokem mezi juniory, zvládl Marek ve složitém 3. rozběhu docela dobře a stal se poprávu součástí sestavy nedělního finálového závodu! Marek velice potěšil:

Běh na 800 m juniorů:
3. místo ve 3. rozběhu běhu na 800 m juniorů - Marek KALOUS, 2:00,21 min.

V době,kdy ve světle reflektorů absolvovali strhující souboje o postupy půlkařky a půlkaři, se už rozeskakovali dorostenci - skokani o tyči. Mezi nimi i vyškovský Sebastian Hajzler. To ještě nikdo netušil, k jakému to souboji se vlastně schyluje. 

Neuvěřitelný souboj mezi dorostenci měl "superfinále", a to zejména v gala představení první trojice medailistů. Je neuvěřitelné, že tyčkař AHA Vyškov - Sebastian Hajzler, svedl souboj o vítězství s hlavním favoritem soutěže, kolínským Jakubem Vítkem. Předvedl souboj způsobem, který jen málokdo  očekával. Vždyť zlepšení osobního maxima vyškovského tyčkaře, hned o 19 cm, vedlo k tomu, že až rozeskakování určilo Mistra ČR. Titul Vicemistra ČR je nejen pro Sebastiana Hajzlera neuvěřitelným výsledkem. Tento výsledek má spoustu zápletek a jen ti zasvěcení vědí, čeho vlastně dosáhl:

Skok o tyči dorostenců:
2. místo - Vicemistr ČR ve skoku o tyči - Sebastian HAJZLER, 4,24 m

Blahopřejeme a klobouk dolů před vším, co jsme v sobotu ve Vítkovicích zažili. Mistrovství ČR dorostu a juniorů pokračuje v neděli a z vyškováků bude bojovat ve finále běhu na 800 m juniorů dědický Marek Kalous. 


Nedělní program MČR měl na pořadu v 11:30 hod. finálový závod juniorů v běhu na 800 m. Marek Kalous byl moderátorem závodu představen jako obhájce republikového prvenství z loňského roku, byť v kategorii dorostenců. Takže jsme viděli na startu ve třetí dráze Marka Kalouse, v ostatních drahách sedm jeho soupeřů a to ze všech koutů republiky. Marek začal závod se svými soupeři opravdu ostře. Na metě poloviny závodu byl v čase 58,5 s., v balíku, pohyboval se kolem šestého místa průběžného pořadí. V druhé polovině závodu bojoval Marek taktéž statečně, avšak strhující tempo závěru závodu bylo již nad jeho síly. Nakonec 7. místo republikového pořadí je úspěchem. Vždyť se Marek probojoval mezi osm nejlepších českých juniorských mílařů. Patří mu k tomu velká gratulace.

Běh na 800 m junioři - FINÁLE:

7. místo - Marek KALOUS, 2:00,11 min.

Domácí mistrovství dorostu a juniorů mělo vynikající konkurenci a atmosféru. Dík patří pořadatelům a všem atletům, kteří předvedli vše, co v nich vězí. Jsme rádi, že i atleti AHA Vyškov svým malým dílem k takovéto úrovni mohli přispět.


Výsledky z MČR najdete na:

http://online.atletika.cz/vysledky/31940