Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Mario Hajzler s mistrovskou bronzovou medailí z Ostravy


Jan Jakub Čáp čtvrtý a Jakub Derka osmý.
Po MČR dospělých, po gigantu aneb MČR dorostu a juniorů přišli na řadu žákyně a žáci, aby se v překrásné atletické hale ve Vítkovicích utkali v prvním březnovém víkendu o velmi cenné republikové tituly a medaile. Výprava atletů AHA Vyškov vyjela do Ostravy s odhodláním bojovat o co nejlepší umístění ve čtyřech disciplínách - běhu na 3000 m, vrhu koulí, překážkovém sprintu a skoku o tyči.

Sobotní program byl pro atlety AHA Vyškov nadmíru úspěšný, tři umístění v první osmičce republikového pořadí je velkým úspěchem, hned ve třech rozdílných disciplínách:

Skok o tyči žáci:

3. místo, bronzová medaile - Mario HAJZLER, 3,30 m

Opora vyškovské skupiny tyčkařů, "Marda" se na tento závod dlouho soustředil, určitě velkou inspirací mu byl medailový výkon bratra Sebastiana z minulého týdne..... Medailové umístění Maria se konalo po jeho skvělém představení, ve kterém si své osobní maximum vylepšil o 13 cm. Čtyři postupové výšky dal vždy na první pokus, výkon 3,30 m na třetí. Dlouhá a nelehká cesta  vedla Maria k tomuto velkému úspěchu, republiková medaile je mu tou nejlepší odměnou.

Vrh koulí 4 kg žáci:

4. místo - Jan Jakub ČÁP, 13,80 m

Velký bojovník Jan Jakub podal opravdu výkon, který měl bezesporu medailové ambice, nakonec 19 cm tvořilo rozdíl mezi bronzem a Janovou "bramborovou" medailí. Již první pokus znamenal atak na samotné čelo závodu, závěrečný šestý pokus znamenal další vylepšení osobního maxima. Nádherné vystoupení má svoji velkou hodnotu a mělo by být inspirací do dalšího tréninku...

Běh na 60 m př. žáci:

8. místo - Jakub DERKA, 8,76 s. (v rozběhu 8,73 s.)

Jakub pronikl do finálového závodu po skvělém "raketovém" výkonu v rozběhu. Tam vybojoval 4. místo časem, který znamenal postup do finálového závodu. Tam potvrdil svůj výkon z rozběhu a 8. místo je mu vynikajícím úspěchem. Je to Jakubovi odměna za jeho skvělý, ukázkový, přístup k tréninku a značí zatím největší úspěch pro tohoto šikovného atleta.

Neděli, druhý den šampionátu zahájily tyčkařky, kde jsme měli také své zastoupení:

Skok o tyči, žákyně:

17. místo - Natálie JELÍNKOVÁ, 2,00 m

Základní výška, Natkou zdolaná na první pokus, signalizovala, že další postup vzhůru může být reálný..., leč nepodařilo se, velká škoda.

Běh na 3000 m žáci:

15. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 10:54,88 min.

Jindra vybojoval pěkný závod, ve kterém vylepšil čas, kterým se na MČR kvalifikoval. Je to dobrý počin, s maximální bojovností, při premiéře na republikovém mistrovství. Získané zkušenosti jsou k nezaplacení.  

Celkem 393 vybraných atletů z 98 oddílů a klubů se utkalo v tvrdých soubojích se svými soupeři ze všech koutů republiky. Hlavně účast atletů na tomto svátku atletiky by měla být pro ně samotné inspirací do další tréninkové práce.

Atleti AHA Vyškov obstáli a mnohé potěšili. Blahopřejeme k překrásným výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu mezi českou žákovskou atletickou špičkou.

Výsledky MČR najdete na

http://www.atletika.cz/aktuality/placek-a-novotna-mistry-v-nr/