Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Mistrem republiky v krosu je Jan Koutný

Mistrovský přespolní běh, atletickým jazykem nazývaný "kros", se v atletickém kalendáři v roce 2018 objevil hned v jarní části sezony - v kategoriích mladšího žactva až dorostu.

Juniorské a kategorie dospělých budou mít krosový šampionát pro rok 2018 až v listopadu.

Čest hostit Mistrovství ČR žactva a dorostu měla Dolní Dobrouč, obec ve východních Čechách, zhruba 8 km severovýchodně od Ústí nad Orlicí.  Počasí pořadatelům i závodníkům přálo, rozbahněná trať měla ještě zmrzlé podloží, což způsobovalo nestabilní povrch tratě. Nesmírně tvrdá konkurence dokonale prověřila síly všech statečných bojovníků a bojovnic. Do Dolní Dobrouče zavítala i výprava AHA Vyškov. Na startu se tedy objevil i bronzový medailista z MČR v krosu 2017 - Jan Koutný. Patřil k favoritům závodu mladších žáků, svoji úlohu zvládl přímo impozantně.

MČR mladších žáků, 2 km (71 startujících):

1. místo - Mistr ČR - Jan KOUTNÝ, 6:58 min.

Strhujícím výkonem aneb způsobem start-cíl Honzík doslova deklasoval své výborné soupeře. Soupeřům se vzdálil hned v prvních metrech závodu a všem divákům ukázal, kdo že je dnes hlavní postavou tohoto mistrovského závodu. Jelikož převaha borce z Čechovic, v dresu AHA Vyškov, trvala až do cíle, je novým Mistrem ČR Jan Koutný zcela zaslouženě. Úchvatný výkon.

MČR dorostenců, 4 km (54 startujících):

27. místo - Sebastian HAJZLER, 15:02 min.

Souboj dorostenců na trati 4 km byl také ukrutný, do tohoto souboje se velice dobře zapojil i Sebastian, který tak na rychlo "přešaltroval" z halového tyčkařského sektoru mezi běžecké dravce v těžké běžecké disciplíně - krosu. Byla to odvaha. Výsledek a vystoupení, které zaslouží uznání.

MČR dorostenek, 3 km (37 startujících):

28. místo - Tereza MAZLOVÁ, 13:58 min.

Statečný výkon, Terka se s tím "nemazlila" a běžela celý závod ve velmi bojovném módu. Mezi českou špičkou dorostenek se neztratila a statečně hájila barvy vyškovských běžkyň-Ahaček. Maximální nasazení a jen slova uznání.

MČR starších žáků, 3 km (68 startujících):

33. místo - Mario HAJZLER, 11:43 min.

Mario podal velice taktický výkon, díky kterému zvládl "přerod" ze skokana o tyči na přespolního běžce... Výkon, na který se hezky dívalo a výsledný efekt byl cenný. Neměl vůbec jednoduchou roli, na těžkém terénu si však počínal lehce. Vskutku dobrý výsledek.

Vložený závod přípravek, chlapci, 0,5 km (25 startujících):

15. místo - Ondřej KOUTNÝ

Ondra po nemoci podal výkon, který by pro něj měl být především zkušeností k nezaplacení, což vlastně bylo posláním tohoto vloženého závodu přípravek. Ondra se určitě nezalekl soupeřů, podal max. výkon s tím, že se těší na delší tratě. Je tedy potřeba vytrvat.

Nebylo jednoduché přejít z halových závodů pod čiré nebe, do terénu, jednoduše řečeno "jít s kůží na trh". Běžci, kteří reprezentovali AHA Vyškov se nezalekli. Patří jim za to dík, velká gratulace a uznání.

Blahopřejeme Janu Koutnému k jeho mistrovskému titulu, stejně tak všem kolem něj, kteří se na tomto ohromném úspěchu doposud podíleli.

Kompletní výsledky najdete na:

http://online.atletika.cz/vysledky/31945