Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Marek Kalous a Sebastian Hajzler Vicemistry ČR

Na pražské Julisce se sešlo 980 atletů ze 126 oddílů a klubů.

Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek na dráze pořádala TJ Dukla Praha. Ne náhodou má tento šampionát přezdívku "gigant". Pro atlety čest se na tohle měření sil nejlepších českých atletů vůbec kvalifikovat. Uspět, znamená předvést své maximum v pravý čas na pravém místě. Výprava atletů AHA Vyškov směřovala do Prahy na etapy, stejně tak i návrat domů. Přípravy byly odpovědné a nakonec se vše vyplatilo. Vždyť představení šesti, potažmo 7 atletů AHA Vyškov bylo více jak vydařené. Navíc, ne vždy se podaří přivést domů dvě stříbrné medaile...

Běh na 1500 m juniorů:

2. místo, Vicemistr ČR - Marek KALOUS, 4:10,08 min.

Vysoce taktické "šachy" na mílařské trati Marek zvládl na jedničku s hvězdičkou. Závod, který se běžel na finiš, byl do mety 1000 m plný osobních kontaktů a strkanic, Marek tohle zvládl a byl připraven na úprk v poslední pětistovce. Byly to impozantní momenty, na které soupeři nedokázali reagovat. Druhé místo v cíli je ohromným úspěchem. Pouhý týden po mezistátním utkání ve Vyškově Marek v Praze ukázal, jaký potenciál v sobě skrývá. Marku, to byla mílařská fantazie!

Skok o tyči dorostenců:

2. místo, Vicemistr ČR - Sebastian HAJZLER, 4,30 m

Čtrnáct dnů po mezistátním utkání ve slovinské Ptuji Sebastian čelil ataku domácích soupeřů v závodě, který měl vynikající kvalitu a také velice vypjatou atmosféru. Nebylo také ideální počasí, chladno a mrholení k tomu... Do soutěže vstoupil na postupné výšce 3,90 m, na druhý pokus byl úspěšný. 4,05 m na první, 4,20 m na druhý pokus. Definitivní tečku ataku soupeřů učinil na výšce 4,30 m, novém osobním rekordu, kterou zdolal na první pokus. Úchvatným způsobem obhájil pozici české dorostenecké dvojky za zcela suverénním Jakubem Vítkem z Kolína.

Běh na 1500 m př. dorostenek:

9. místo - Tereza MAZLOVÁ, 5:53,45 min.

Terka bojovala jak se patří. Začátek závodu nebyl ideální, ovšem s blížícím se cílem předváděla vyškovská bojovnice výkon opravdu hodný první desítce republikového pořadí. Krásný výkon a zasloužený výsledek. Letitá tréninková píle se zúročila.

Běh na 1500 m dorostenců:

9. místo - Jakub BÁREK, 4:15,67 min.

Jakub Bárek, běžecká kometa z Letonic, předvedla vpád do české mílařské dorostenecké elity jak se patří. Naprostý novic, který každým závodem získává tolik potřebné zkušenosti. O to víc je cenné, že bez bázně vstoupil do "ringu", kde se soupeři s nikým nemazlí. Tempově a takticky skvěle zvládnutý závod, bezesporu sportovní vrchol talentovaného dorostence. Je jen na něm, jak s tímto talentem dále naloží.

Štafeta 4 x 400 m dorostenců:

11. místo - AHA Vyškov (Jakub DERKA, Pavel LENOMAR, Sebastian HAJZLER, Jakub BÁREK), 3:40,44 min.

Nedělní vystoupení "na závěr" maximálního nasazení již bylo především zkouškou vůle a odhodlání. Výsledný čas není vůbec k zahození, impozantní výkon předvedl věkem ještě starší žák - Jakub DERKA. Nejenže získal cenné zkušenosti ale především štafetu na prvním úseku fantasticky rozběhl.

Běh na 800 m dorostenek:

14. místo - Sabina FIANTOVÁ, 2:23,40 min.

Další skvělé vystoupení stále ještě "běžeckého novice" z Velešovic. Sabča bojovala způsobem hodným mistrovského závodu. Ve třetím rozběhu finálový postup sice nevybojovala, ale zcela vyrovnaný souboj se soupeřkami byl pěkným atletickým zážitkem.

Běh na 800 m dorostenců:

14. místo - Pavel LENOMAR, 2:02,84 min.

Nové osobní maximum se na mistráku vždy počítá. Skvělý výsledek, kterému by případná finálová účast bezesporu slušela.