Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Anna Kalincová a Filip Zeman vítězi Malečkova memoriálu 2018


Ve vloženém závodě na 1000 m podal excelentní výkon mílař Jiří Němeček
Již 37. ročník Malečkova memoriálu se vrátil k historickému modelu, stále oblíbenější trať 200 m př. pořadatelský AHAteam rozšířil o málo vypisovanou trať, nicméně velice populární - 1000 m a také o skok vysoký. Mítink byl otevřený všem věkovým kategoriím obojího pohlaví, 200 m př., stejně jako v loňském roce, je součástí Dlouhé míle 2018. Počasí bylo "nahlé", nicméně občasné mrholení bylo akceptovatelné a nyní již obvyklý protivítr v cílové rovince je jev, který není k atletům moc kamarádský.

Malečkův memoriál 200 m př. (37. ročník):

Ženy: vítězka Anna KALINCOVÁ (AHA Vyškov), 31,33 s.

Muži: vítěz Filip ZEMAN (JAC Brno), 26,55 s.

Anna Kalincová se stala trojnásobnou vítězkou závodu, navíc v novém osobním maximu. Měla zdatné soupeřky, nejvíce ji dýchaly na paty domácí Adéla Provazníková a Eliška Široká z AK Blansko, Dvorská.

Filip Zeman, domácí odchovanec v brněnském dresu, se stal poprvé vítězem tohoto populárního závodu. Kvalitní čas v kvalitní konkurenci.

Gratulujeme všem závodníkům a děkujeme za kvalitní výkony nad překážkami.

Vložený závod ve skoku vysokém:

Ženy: vítězka Michaela HORVÁTHOVÁ (JAC Brno), 1,66 m

Muži: vítěz Sebastian HAJZLER (AHA Vyškov), 1,65 m

Závod, ve kterém si i "nevýškaři" mohli ověřit své schopnosti práce nad laťkou, nezklamal a naplnil své poslání. Favorité nezklamali.

Vložený závod na 1000 m:

Ženy: vítězka Sabina FIANTOVÁ (AHA Vyškov), 3:10,38 min.

Muži: vítěz Jiří NĚMEČEK (Hvězda Pardubice, z. s.), 2:31,40 min.

Skvělá podívaná na urputný souboj domácích půlkařek Sabiny Fiantové a Lenky Surákové a vyvrcholení programu ve formě "letu" Jiřího Němečka na trati 1000 m, kde suverénně deklasoval soupeře, kteří však předvedli také vynikající výkony vč. osobních rekordů. Padly neskutečné výkony především domácích běžců.

Děkujeme všem účastníkům za účast a předvedení výkonů, které tvořily velice důstojný rámec tohoto tradičního vyškovského závodu.

Kompletní výsledky najdete na:

 http://online.atletika.cz/vysledky/33905/0/2