Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Jiří Němeček opět v první mistrovské desítce

Na kladenském atletickém Sletišti se "slétli" nejlepší čeští atleti, aby bojovali o cenné republikové vavříny a také ještě o nominační listy na kvapem se blížící ME v atletice v Berlíně. Krásné počasí se odměnilo pořadatelům, kteří udělali maximum možného pro zdar atletického svátku. Podařilo se jim udělat opravdu pěkné mistrovství. Pobyt v Kladně byl zážitkem i pro vyškovské AHAatlety. Po dva dny bojovali, od benjamínků Sabiny a Marka, přes Tomáše až po super stálici vyškovské atletiky mílaře Jirky.

Běh na 1500 m, muži:

9. místo - Jiří NĚMEČEK, 4:01,51 min.

Smečka nejlepších českých "chrtů" toužila po úspěchu, bylo to cítit "na sto honů". Prosadit se = nelehký úkol v těžké avšak krásné sportovní disciplíně. Je fantastické, že Jiří Němeček i v tomto roce dokázal sounáležitost k české mílařské špičce, svým způsobem je to neuvěřitelné. Závod byl stupňovaný - od startu do cíle. Tento "utahovák" zvládl Jiří Němeček způsobem, který mu vynesl potvrzení jeho atletické třídy. V cílové rovince dokázal eliminovat nápor soupeřů a deváté místo je pěknou a zaslouženou odměnou.   

Skok vysoký, muži:

10. místo - Tomáš FIŠER, 1,91 m

Základní výška zdolána s přehledem, další postupná výška by Tomášovi slušela. Bohužel, nadějné pokusy laťka neopětovala svým setrváním na stojanech a pro Tomáše vystavila "stop" pro další setrvání v soutěži. První desítka republikového pořadí je však cenná.

Běh na 3000 m př., muži:

11. místo - Marek KALOUS (2000), 9:52,28 min.

Mistr ČR na 800 m v hale 2017 dorostenců, Vicemistr ČR v běhu na 1500 m juniorů 2018, reprezentant ČR na dráze i v terénu, se tentokrát představil na steeplu, tedy na trati 3000 m př. mezi muži. Svoji premiéru na šampionátu dospělých zvládl s přehledem, nové osobní maximum je toho dokladem. Skvělé představení.

Běh na 400 m, ženy:

21. místo - Sabina FIANTOVÁ (2002), 62,34 s.

Běžecká kometa z Velešovic má další zkušenosti, tentokrát z mistráku dospělých. Dorostenka, která rozběh rozjela nebojácně, motivace byla veliká a tempo na první dvoustovce bylo riskantní.  Odhodlání Sabču zdobí nejvíce  a tohle vystoupení je jí odměnou. Výborná prezentace mladé atletky.

Blahopřejeme a děkujeme atletům AHA Vyškov (také Hvězdy Pardubice z. s., členům AHA Vyškov) za vystoupení, které předvedli "na Kladně".

Kompletní výsledky najdete na:

 https://online.atletika.cz/vysledky/31957/0/2