Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Jiří Němeček, osobák a první republiková desítka odměnou


Republikový šampionát dospělých zavítal do Ostravy.
Dostat se na MČR dospělých = velký úspěch, uspět zde = super výsledek. Tak lze krátce hodnotit republikový šampionát dospělých z pohledu možností v atletickém klubu AHA Vyškov. Souboje čelních atletů vrcholových středisek jsou vesměs mimo "dostřel" našich možností, o to více nutno vážit si každého výsledku, který alespoň trochu nadvládu české atletické super špičky naruší.

Do Ostravy vyrazila výprava atletů AHA Vyškov ve velice mladé sestavě. Dorostenec, dorostenka, junior a zkušený borec, ostřílený mílař a symbol vyškovské atletiky posledního desetiletí Jiří Němeček. Ve velice tvrdých soubojích nejlépe uspěl ten nejzkušenější, tentokrát na trati 3000 m.

MČR v běhu na 3000 m, muži:

10. místo - Jiří NĚMEČEK, 8:41,36 min.

Nominační cesta na MČR nebyla vůbec jednoduchá. Všem komplikacím dal zapomenout výkon, který byl hodný velkého běžce. Souboj s českou mílařsko-vytrvaleckou elitou ukázal, že mnohaleté zkušenosti ze soubojů z českou elitou jsou k nezaplacení. Jirka "šlapal" jak švýcarské hodinky a odměnou jemu a celému AHAteamu je nejen nový osobní rekord ale také první desítka republikového pořadí. Skvělý výkon a zasloužený výsledek.

MČR v běhu na 800 m, muži:

18. místo - Pavel LENOMAR, 1:59,41 min.

Mladý vyškovský půlkař, dorostenec, který při svém osobitém postoji k atletice, způsobuje v půlkařských vodách docela velkou "kalamitu". Nutno zdůraznit, že již účast na tomto podniku byla "bomba". Výkon na úrovni nominačního výkonu a osmnácté místo je odměnou nejen Pavlovi samotnému, ale hlavně všem, kteří jej v jeho atletické cestě provází a podporují.

MČR v běhu na 400 m, ženy:

20. místo - Sabina FIANTOVÁ, 61,00 s.

Skvělá čtvrtkařka a půlkařka, běžkyně z Velešovic, předvedla na republikové "čtvrtici" takticky výborný, dravý a nebojácný výkon. Na setinu vyrovnaný nejlepší výkon z venkovního stadionu je dokladem cílevědomého atletického trénování a závodění Sabče.  

MČR ve skoku o tyči, muži:

NM - Sebastian HAJZLER

Vyškovský junior se poprvé v životě kvalifikoval na republiku dospělých. Již tento moment je neuvěřitelný výsledek. V sektoru se ocitl ve společnosti takových světových es, jakými jsou Jan Kudlička či Michal Balner... Sebastian neskočil základ 4,32 m, což se v této nesmírně složité disciplíně někdy stává a nabízí se spousta úvah, proč tomu tak bylo... Snad jen jedna myšlenka - velká škoda, že jediný šuplík ve Vyškově se ve všech tělocvičnách a halách ve Vyškově nachází již dlouhá léta pod zrekonstruovanou palubovkou jedné z nich...

V Ostravě se prezentoval výkvět české atletiky. Za čtrnáct dnů se naši nejlepší atleti představí na halovém ME ve Skotsku. Budeme jim fandit. Stejně tak děkujeme uvedeným atletům, hájícím barvy AHA Vyškov, za reprezentaci klubu před českou atletikou generalitou.

Kompletní výsledky najdete na: 

https://online.atletika.cz/vysledky/36389/0/2