Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Tři barážová vítězství pro barvy AHA Vyškov


V Břeclavi se rozhodovalo, kdo do první ligy.




Foto: Kateřina Čamlíková zvítězila v  břeclavském barážovém rozstřelu ve skoku o tyči žen

Poslední dva prvoligové mančafty, sk. C,  plus 4 čelní družstva druhé ligy, sk. E a F, u mužů i žen, se utkaly ve společném atletickém utkání vždy o dvě čelní pozice, které dávají prvoligovou jistotu pro rok 2020.

I obě družstva AHA Vyškov, muži i ženy, si poprávu vybojovali tuhle barážovou soutěž a vůbec zde nehráli podřadnou roli. Dokázali držet krok s vynikající konkurencí, dokonce vybojovali i tři vítězství v disciplínách.

Baráž o první ligu žen, tabulka umístění:

1. TJ Slezan Frýdek-Místek, z. s., 210,33 bodu

2. TJ Lokomotiva Břeclav, 195,66

3. SSK Vítkovice, z. s. "B", 148,5

4. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 94,5

5. TJ Jiskra Otrokovice, 93

6. Atletický klub Hodonín, z. s., 79

7. Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, 79

8. SK Hranice, z. s., 76

9. AK Šternberk z. s., 48

10. Atletika Jihlava z. s., 20

Medailová umístění atletek AHA Vyškov:

Skok o tyči, ženy:

1. místo - Kateřina ĆAMLÍKOVÁ, 2,63 m

Běh na 100 m, ženy:

2. místo - Hana BLAŽKOVÁ, 12,52 s.(R 12,55 s.)

Běh na 200 m, ženy:

3. místo - Hana BLAŽKOVÁ, 26,05 s.

Běh na 800 m, ženy:

3. místo - Sabina FIANTOVÁ, 2:25,24 min.

Běh na 1500 m, ženy:

3. místo - Eva ZABLOUDILOVÁ, 5:17,29 min.

Baráž o první ligu mužů, tabulka umístění:

1. TJ Lokomotiva Břeclav, 195 bodů

2. Atletický klub Olomouc z. s. "B", 143

3. TJ Jiskra Otrokovice, 103

4. Atletický klub Havířov, z. s., 101

5. TJ Šumperk, z. s., 99,5

6. TJ TŽ Třinec, 88

7. SSK Vítkovice, z. s. "B", 72,5

8. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 69

9. Atletický klub Hodonín z. s., 61

10. TJ Sokol Velké Meziříčí, 60

11. Sportovní klub Přerov 1908 z. s., 0

Medailová umístění atletů AHA Vyškov:

Běh na 1500 m, muži:

1. místo - Marek KALOUS, 4:08,12 min.

Skok o tyči, muži:

1. místo - Sebastian HAJZLER, 4,20 m

Skok vysoký, muži:

2. místo - Tomáš FIŠER, 1,94 m

Běh na 800 m, muži:

3. místo - Marek KALOUS, 2:00,56 min.

Štafety 4 x 400 m, muži:

3. místo - AHA Vyškov (Jakub DERKA, Sebastian HAJZLER, Pavel LENOMAR, Marek KALOUS), 3:37,82 min.

Obě družstva AHA Vyškov takto završila svá krásná vystoupení v tomto roce, poděkování za vedení družstev zaslouží předseda klubu Luboš Stloukal, atletky a atleti AHA Vyškov skvěle reprezentovali sebe sama a klub samotný. Jejich vystoupení patřila k tomu nejlepšímu, co kdy předvedli.

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/36440/1430