Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Osm statečných bojovalo na gigantu v Ostravě


Sebastian, Jakub a Mario v první desítce republikového pořadí.
Dvoudenní atletická událost, která je pro mládežnickou atletiku domácím vrcholem. Svátek halové atletické sezony. Těžký úkol - vůbec se nominovat mezi nejlepší, zvládlo v AHA Vyškov celkem 8 závodníků. Radost na jedné straně a na straně druhé tvrdá realita, tou je obrovská kvalita soupěřů, kteří je na šampionátu čekali. V Ostravě je tedy čekal další "záhul", vždyť zde bojovalo celkem 719 atletů ze 109 oddílů a klubů. 

Národní rekordy, rekordy šampionátu a bezpočet osobních rekordů je vizitka vydařeného šampionátu dorostu a juniorů v Ostravě. Osm statečných atletů AHA Vyškov bojovalo s atlety slovutných klubů české atletické scény. Jsme velice rádi, že hájili barvy klubu způsobem, který měl docela povedený výstup. 

Umístění atletů AHA Vyškov na Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek v hale v Ostravě:

Skok o tyči, junioři:
6. místo - Sebastian HAJZLER, 4,58 m
Sebastian po vynikajícím  moravskoslezském vícebojařském vystupení prožíval při přípravě na domácí šampionát složitou situaci, především kvůli táhnoucímu se zranění. Do "vřavy" tyčkařského sektoru nastupoval s velkými obavami. Nakonec, bezmála tříhodinový pobyt v tyčkařském sektoru završil vyrovnáním si svého osobního maxima. To je v dané chvíli velkým úspěchem. Nelehkou roli zvládl na výbornou, přestože útok na nový osobní absolutní rekord se již nezdařil.

Běh na 3000 m, junioři:
8. místo - Jakub BÁREK, 9:03,13 min.
Jakub na tříkilometrové trati držel krok s čelem závodu, dokonce 500 m před cílem to začalo "vřít". Druhá skupina, ve které si aktivně počínal běžec z Letonic začínala zle dotírat na samotné čelo závodu. Bohužel, 400 m před cílem byl tvrdý souboj o pozice pro Jakuba nešťastný, společně s běžcem brněnské Univerzity skončili na tartanu v kotrmelcích. Oproti brněnskému soupeři však našel Jakub ještě síly vstát a znovu se pustit do závěrečného útoku, ten však již na fantastické umístění nestačil. Osmé místo je vynikající, závodnické štěstí však v rozhodující chvíli Kuba neměl...

Skok o tyči, dorostenci:
8. místo - Mario HAJZLER, 4,05 m
Dorostenci předvedli doslova tyčkařský orchestr, je potěšující a velkým vyznamenáním pro "Mardu", že byl jedním z rozhodujících protagonistů. Zálusk na čtyřmetrovou hranici měl již nějaký čas - "dát" 4 m na republikovém šampionátu je skvělé dílo. Stalo se tak hned po té, kdy si na výšce 3,95 m vylepšil poprvé své osobní maximum. Na druhý pokus "dal" 4,05 m, což je super dílo...

Běh na 1500 m, junioři:
10. místo - Jakub BÁREK, 4:10,18 min.
Opět nádherný a kvalitní výkon v podání žáka bučovického gymplu. Závěrečný souboj o každou desetinku sekundy byl již poznamenán obrovským výdejem energie z předchozího dne. Nic to nemění na tom, že nejvytíženější atlet AHAOstrava teamu předvedl výkon, na který může být hrdý. 

Běh na 800 m, juniorky:
12. místo - Sabina FIANTOVÁ, 2:22,64 min.
Druhý rozběh dává vždy atletům šanci, volit tempo vyšší, takové, aby postupové pozice "na čas" patřily právě jim. Děvčata se v tomto smyslu snažila, síly půlkařky AHA Vyškov však byly "o dvě vteřiny" slabší, než bylo třeba. Škoda, nedělní finále tak pro běžkyni z Velešovic zůstalo zavřené.

Skok o tyči, juniorky:
12. místo - Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,71 m
Katka předvedla výkon, kterým se na domácí šampionát kvalifikovala. Základní výška  i 2,71 m na první pokus, nadějné pokusy na další postupové výšce - to byla vizitka šikovné atletky AHA Vyškov. 

Běh na 3000 m, juniorky:
15. místo - Tereza MAZLOVÁ, 11:40,02 min.
Nelehká situace Terezky byla před startem evidentní, realita na trati byla ještě těžší. Kvalita soupeřek vysoká. Přesto se podařilo odevzdat na trati maximum, což bylo díky dobrému Terezčinu rozložení sil zejména v samotném úvodu závodu. Pochvala za výkon, odhodlání a maximální nasazení.

Běh na 60 m př., dorostenci:
19. místo - Jakub DERKA, 9,09 s.
Souboje nad překážkami jsou tvrdé. Jakub se nevyvaroval kontaktu jak s překážkou, tak se soupeřem. Rytmus rozhozen, postupové naděje ztraceny. Další zkušenost pro tohoto cílevědomého atleta, oporu AHAteamu.

Běh na 800 m, junioři:
21. místo - Pavel LENOMAR, 2:07,91 min.
Pavel při současném rozpoložení nemá mezi "draky" jednoduchou pozici, přesto fakt, že byl nominován mezi půlkařský výkvět Česka je skvělý. Kéž by Pavel v budoucnu naplnil svůj potenciál...

Prezentace na MČR v Ostravě byla výsledkem dlouhé tréninkové práce výše uvedených atletů. Atletů, na které jsme hrdi a moc jim děkujeme za vynikající reprezentaci klubu mezi nejlepšími mladými atlety ČR. Děkujeme i rodičům dětí za jejich podporu a spolupráci. Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/41021/0/2