Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Jan Koutný z Prahy s bronzovou medailí

Mistrovství ČR žactva v hale, v Atletické hale O. Jandery, završilo republikové šampionáty všech věkových skupin a atletických disciplín. Žactvo tedy hostili na pražském Olympu. Výběr nejlepších chlapců a dívek činil 412 atletů z celkem 110 oddílů a klubů ČR. Konkurence neskutečná, výkony mnohdy neuvěřitelné. Mezi tuhle elitu se, na základě svých výkonů, dostali i dva atleti AHA Vyškov. Skromný výběr nakonec rozšířili i kluci do štafety 4 x 200 m, takže klubový tým nebyl nakonec tak skromný. O to víc, že seriál mistráků byl pro AHA Vyškov završen tím nejlepším výsledkem, dokonce medailovým ziskem. Jan Koutný v pěkném závodě na 3000 m vybojoval bronzovou medaili.

Běh na 3000 m, žáci:

3. místo, bronzová medaile z MČR - Jan KOUTNÝ, 9:41,74 min.

Jan nastupoval na start jako pátý v republikových tabulkách. Třetí místo, v novém osobním rekordu, je tedy nesmírně cenné, o to víc, že závod byl, až na posledních 5 metrů skvěle zvládnutý takticky. Vždyť 5 m před cílem byl Jan ještě na stříbrné pozici: "Nevěděl jsem o něm", komentoval již trojnásobný republikový medailista situaci těsně před cílem. Finiš vítkovického atleta byl neskutečný a nakonec neodolatelný.  Každopádně odvedený výkon zaslouží velký obdiv, bronzová medaile z "republiky" je Janovi, jeho rodičům, tréninkovým parťákům a trenérům v AHA Vyškov velkou odměnou.

Skok o tyči, žáci:

10. místo - Kryštof VINTERA, 3,00 m

Kryštof je, na svůj mladý věk, již zkušený závodník. V soutěži předvedl tři technicky vydařené pokusy, na další postupové výšky bylo, nicméně členu ATT (AHATyčkaTeamu) tentokrát nebylo již přáno. Každopádně již jen účast mezi tyčkařským výkvětem je skvělý, protože podmínky pro trénink této disciplíny jsou ve Vyškově takové, jaké jsou... Rekord mistrovství a celá plejáda nových osobních maxim byl kolorit nesmírně kvalitní soutěže v sektoru tyčkařů.

Štafeta 4 x 200 m, žáci:

28. místo - AHA Vyškov (Kryštof VINETRA, Michal DERKA, Jan KOUTNÝ, Tomáš PLEVA), 1:48,41 min.

Hoši naplnili předpoklady a ostudu rozhodně neudělali. Komplikovaně sestavovaná štafeta mezi 31 tými obstála a odevzdala výkon, který také zaslouží uznání. Speciální pochvala patří Tomáši Plevovi, který měl na samotné účasti štafety v Praze největší zásluhu.

Tým chlapců, který na žhavé atletické půdě v Praze hájil barvy AHA Vyškov zaslouží poděkování a uznání, již jen za skutečnost, jak se k celé problematice nominační cesty na republikové místo postavili. Jít s kůží na trh není totiž vůbec jednoduché.

Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu v Praze.