Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Mladí atleti na stadionu E. Rošického v Praze


Mistrovství ČR dorostu a juniorů zavítalo na stadion, kde se píše historie české atletiky.Medaile necinkla. Ale talent mladí atleti prokázali

Výškařka Eva Šenková na mistrovství ČR.

Výškařka Eva Šenková na mistrovství ČR. Autor: Deník/Lubomír Stehlík

25.6.2012 16:11

Praha – Vrchol české atletické sezony, letos s přívlastkem „vyškovský", už máme za sebou. Ale jen co se dospělých týče. Mladší kolegové mají tradičně republiková mistrovství o malinko později.

plynulý víkend měli napilno dorostenci a junioři včetně šestice nadějí v barvách klubu AHA. V sobotu ráno vyzkoušeli průjezdnost pověstné dálnice D1, aby v Praze pokoušeli své štěstí a prodali tréninkové úsilí mezi českou elitou jejich vrstevníků. „Na medaili jsme až tak nemysleli, neodpovídaly tomu kvalifikační výkony. Ale takové páté, šesté místo, to padnout mohlo," objasnil plány vyškovské výpravy trenér Antonín Zabloudil. A k nim měla hodně blízko dvě děvčata.Šenková byla blízko

Patnáctiletá výškařka Eva Šenková, která si o týden dříve vyzkoušela na domácím stadionu i šampionát mezi ženami, se přenesla přes laťku ve výšce 160 cm, tedy šest centimetrů pod jejím maximem. Stačilo to na osmé místo, ovšem jen díky většímu počtu pokusů. „Škoda, pokazila hned první, kdyby to bylo bez opravy, byla by šestá. No, a když by zvládla ještě jednu postupnou výšku, na kterou má, tak z toho mohla být medaile. Ale je to sport, svoje hraje i nervozita," připomněl úskalí velkých akcí kouč.

Do finále dané disciplíny se kromě Šenková podívala ještě Pavlína Zahradníčková. Za zmínku stojí už to, že se dostala na startovní listinu všech čtyř vrhačských disciplín, tedy koule, disku, oštěpu a kladiva. V boji o cenné kovy se ukázala v oštěpařském sektoru, kde překonala o více než tři metry vlastní osobní rekord a patřila jí sedmá pozice. O příčku hůře skončila v kladivu, kde na její možnosti standardních 43,89 m bralo osmé místo. „Velká pochvala za přístup. Nevydařil se jen disk, tam byla bez platného pokusu, to mrzí, na lepší výkon měla i v kouli. Ale celkově je to moc dobré," konstatoval Zabloudil. Mezi mladými koulařkami uzavírala elitní desítku pořadí.

V koulařském kruhu se objevila i další Vyškovanka Lucie Galatíková, výkon 11,88 m znamenal dvanáctou pozici, Kateřina Zouharová skončila patnáctá. Ta házela i diskem, byla třináctá. Další dva atleti AHA se představili v tyčkařském sektoru. Desátý Pavel Dolejš pokořil laťku ve výši 340 cm, Denisa Hubáčková se nesrovnala s technikou a nad její síly byl už základ.

Královnou sportu políbeným fanouškům možná ve výčtu vyškovských dorostenců chybí jméno Tomáše Fišera. „Tomáš je bohužel dlouhodobě zraněn. Nejprve ho trápil úpon achilovky, teď zase musí řešit problémy s klenbou. Snad je brzy překoná," přál si šéf oddílu Jiří Hajzler.

I bez něj si ovšem Vyškovští vedli slušně. „Já osobně jsem spokojený. Na druhou stranu zase žádná velká sláva," držel se při zemi Zabloudil.

MČR – dorost

Skok vysoký: 8. Eva Šenková 160 cm.

Hod kladivem: 8. Pavlína Zahradníčková 43,87 m.

Vrh koulí: 10. Pavlína Zahradníčková 11,98 m, 12. Lucie Galatíková 11,88 m, 15. Kateřina Zouharová 11,26 m.

Hod oštěpem: 7. Pavlína Zahradníčková 37,35 m.

Skok o tyči: Denisa Hubáčková bez pokusu, 9. Pavel Dolejš 340 cm.

Hod diskem: 13. Kateřina Zouharová 29,30 m, Pavlína Zahradníčková bez pokusu.

Autor: David Mach