Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže družstev

Skvělé vystoupení družstva Rysáčků v Šumperku




Svoji "jízdu" soutěžemi družstev završili výborným představením Rysáčci - družstvo mladších žáků v Mistrovství Moravy a Slezska, které hostili zkušení pořadatelé v Šumperku. Do Šumperku váží cestu družstva AHA Vyškov v případě, že se daří, tzn. že se postupuje dlouhodobými soutěžemi družstev. Ne jinak tomu bylo i tentokrát-družstvo mladších žáků skončilo na Mistrovství Jihomoravského kraje třetí, takže společně s bronzovými medailemi si z Blanska odvezli i "poukaz" postupu do nejvyšší soutěže, která v případě družstev mladšího žactva existuje.


Osmé místo v konkurenci dalších 11 úspěšných týmů Moravy a Slezska je bezesporu velkým úspěchem:

1. AC TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště - 112 bodů
2. VSK Univerzita Brno - 87
3. BYAC Brno - 67
4. Atletika Poruba z. s. 67
5. TJ Sokol Opava - 65
6. Atletický klub Prostějov, z. s. - 57,5
7. Atletický klub Zlín, z. s. - 56
8. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 49
9. SSK Vítkovice, z. s. 
10. TJ Šumperk, z. s. - 42
11. TJ Lokomotiva Olomouc z. s. - 18
12. SKM Valašské Meziříčí - 7

Na 49 bodovém zisku se podíleli:

Skok vysoký ml. žáci:
1. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,55 m

Skok daleký ml. žáci:
2. místo - Kryštof VINTERA, 5,10 m

Štafeta 4 x 60 m ml. žáci:
3. místo - AHA Vyškov (Matouš ČERNÝ, Tomáš PLEVA, Kryštof VINTERA, Adam ŽEMLIČKA), 32,83 s.

Hod oštěpem 500 g ml. žáci:
4. místo - Tomáš PLEVA, 33,10 m

Běh na 60 m př. ml. žáci:
6. místo Kryštof VINTERA, 10,10 s.

Běh na 300 m ml. žáci:
7. místo -Tomáš PLEVA, 43,56 m

Běh na 150 m ml. žáci:
7. místo - Matouš ČERNÝ, 19,94 s.

Běh na 60 m ml. žáci:
10. místo - Matouš ČERNÝ, 8,47 s.

I ostatní členové družstva bojovali seč jim síly stačili - Sebastian DRLÍK, Ondřej LUDROVAN, Ondřej ČERNÝ, Alex FIOLE, Michal DERKA, Filip JAŠÍČEK a Jakub MAREK. Výsledek je krásným završením soutěží družstev v podání AHA Vyškov 2018.

Kompletní výsledky najdete na:

http://online.atletika.cz/vysledky/34923/0/2