Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže družstev

Velký úspěch Rysáčků v Blansku


Na Metře v Blansku hostili Mistrovství JMK družstev mladších žákyň a mladších žáků.




Základní dlouhodobá část soutěže družstev skončila před prázdninami, ze základních skupin postupující družstva se sešla již v "top" sestavách na Mistrovství jihomoravského kraje družstev mladších žákyň a mladších žáků.

Tedy, mezi potupujícími družstvy do Blanska byly oba mančafty AHA Vyškov, což samo o sobě je velice příznivý moment. Samotný průběh jihomoravského mistrovského klání byl z pohledu AHA Vyškov radostný - dívky nechaly na place vše a předvedly se soupeřkami slovutných jihomoravských klubů naprosto vyrovnanou partii.

Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žákyň:

1. místo, Mistryně JMK - JAC Brno, 137 bodů

2. AK Olymp Brno, spolek, 121

3. TJ Lokomotiva Břeclav, 109

4. ASK Blansko, 98

5. VSK Univerzita Brno, 84

6. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 48

7. AC Moravská Slavia Brno, spolek, 38

8. Atletický klub Hodonín, z. s., 31

V první desítce nabitých startovních listin skončila tato děvčata AHA Vyškov:

Běh na 60 m př., ml. žákyně:

3. místo - Anna BALÚCHOVÁ, 10,51 s.

10. místo - Karolína POPELKOVÁ, 11,68 s.

Běh na 1500 m, ml. žákyně:

5. místo - Alžběta SUCHOMELOVÁ, 6:00,88 min.

7. místo - Barbora ŠEVČÍKOVÁ, 7:27,46 min.

Běh na 800 m, ml. žákyně:

6. místo - Karolína POPELKOVÁ, 49,36 s.

10. místo - Karolína DIASOVÁ, 51,59 s.

Vrh koulí 2 kg, ml. žákyně:

7. místo - Karolína PŘIBYLOVÁ, 9,29 m

Běh na 60 m, ml. žákyně:

7. místo - Anna BALÚCHOVÁ, 8,76 s.

Hod kriketovým míčkem, ml. žákyně:

7. místo - Linda MENŠÍKOVÁ, 41,04 m

9. místo - Alžběta SUCHOMELOVÁ, 33,29 m

Hod oštěpem 400 g, ml. žákyně:

5. místo - Linda MENŠÍKOVÁ, 24,48 m

9. místo - Karolína PŘIBYLOVÁ, 18,74 M

Běh na 150 m, ml. žákyně:

10. místo - Anna BALÚCHOVÁ, 21,94 s.


Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:

1. místo, Mistři JMK - Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 152,5 bodu

2. BYAC Brno, 136,5

3. Atletika Slavkov u Brna, z. s., 93

4. TJ Lokomotiva Břeclav, 86,5

5. Atletický klub Hodonín, z. s., 82,5

6. Atletický klub Kuřim, z. s., 67

7. AC Moravská Slavia Brno, spolek, 47

V první desítce nabitých startovních listin skončili tito chlapci AHA Vyškov:

Běh na 800 m, ml. žáci:

1. místo - Vojtěch PŘIKRYL - 2:34,42 min.

7. místo - Lukáš VLAČUHA, 2:50,28 min.

Běh na 4 x 60 m, ml. žáci:

1. místo - Štafeta AHA Vyškov (Martin  GRÜNWALD, Dušan LÁT, Vojtěch PŘIKRYL, Vojtěch PECHMANN), 35,61 s.

Hod oštěpem 500 g, ml. žáci:

2. místo - Pavel BABYRÁD, 34,06 s.

5. místo - Sebastian DRLÍK, 30,76 s.

Skok vysoký, ml. žáci:

2. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,55 M

9. místo - Josef JAHODA, 1,25 m

Běh na 60 m, ml. žáci:

3. místo - Vojtěch AMBROS, 8,66 s.

7. místo - Ondřej AMBROS, 8,69 s.

9. místo - Aleš KŘÍŽ, 8,86 s.

Běh na 150 m, ml. žáci:

3. místo - Vojtěch PŘIKRYL, 20,38 s.

7. místo - Michal DERKA, 20,78 s.

9. místo - Vojtěch AMBROS, 21,33 s.

Běh na 1500 m, ml. žáci:

3. místo - Michal DERKA, 5:37,09 min.

4. místo - Filip JAŠÍČEK, 5:56,80 min.

7. místo - Martin GRÜNWALD, 6:08,55 min.

9. místo - Josef JAHODA, 6:21,76 min.

10. místo - Patrik PUKOWIETZ, 6:28,05 min.

Hod kriketovým míčkem, ml. žáci:

2. místo - Pavel BABYRÁD, 55,49 m

6. místo - Dušan LÁT, 51,15 s.

9. místo - Sebastian DRLÍK, 46,14 m

Běh na 300 m, ml. žáci:

4. místo - Štěpán PROVAZNÍK, 49,33 s.

Vrh koulí 3 kg, ml. žáci:

4. místo - Sebastian DRLÍK, 9,37 m

5. místo - Pavel BABYRÁD, 9,24 m

9. místo - Lukáš SÜSSER, 7,66 m

Běh na 60 m př., ml. žáci:

4. místo - Michal DERKA, 10,38 s.

8. místo - Filip JAŠÍČEK, 11,58 S.

9. místo - Štěpán PROVAZNÍK, 11,99 s.

10. místo - Aleš KŘÍŽ, 12,03 s.

Skok daleký, ml. žáci:

10. místo - Vojtěch AMBROS, 3,88 m

Blahopřejeme atletům a atletkám, jejich trenérům a podporovatelům za skvělé vystoupení v atletickém městě Blansku. Děkujeme za přístup a vynikající reprezentaci klubu.

Klukům přejeme hodně štěstí v nesmírně tvrdé soutěži - Mistrovství Moravy a Slezska, které tentokrát hostí v Šumperku, již v neděli 5. října 2019.

Kompletní výsledky z Blanska najdete viz:

https://online.atletika.cz/vysledky/40550