Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

V Edenu nejlépe Marek Kalous


Mistrovství ČR do 22 let hostili pořadatelé pražské Slavie.Mistrovství ČR do 22 let v tomto roce mělo velice atraktivní červnový termín. Teoreticky by většina atletů měla být na vrcholu svých sil, snad i forma a k tomu počasí, které atletice přeje. Ne všechno se vždy sejde, nicméně atletika byla v pražském Edenu na velice dobré úrovni a rozhodně se bylo na co dívat. Sobotní parné vedro vystřídalo nedělní ochlazení a nakonec i déšť...

Výprava AHA Vyškov byla na tomto atletickém klání zastoupena 3 atlety, ti vybojovali ve dvou případech cenné umístění v první republikové desítce.

Běh na 800 m, muži "22":

7. místo - Marek KALOUS (2000), 1:58,44 min. (v sobotním rozběhu 1:56,17 min.)

Marek podal velice odhodlaný výkon v sobotním rozběhu, druhé přímé postupové místo uhájil docela s přehledem. Nedělní finálový běh byl poznamenán nepřízní počasí, vše komplikoval déšť. Nakonec 7. místo je v nabité konkurenci skvělých soupeřů cenným úspěchem juniora z Dědic.

Skok o tyči, muži "22":

8. místo - Sebastian HAJZLER (2001), 4,42 m

Úmorné vedro, hodinové rozcvičení v sektoru a soupeři, kteří jsou či patří do širší české tyčkařské elity. Vyškovský junior Sebastian zabojoval, když ne vše se vyvíjelo ideálním způsobem. Výkon 4,42 m patří k jeho lepším skokům a v nabité konkurenci má 8. místo republikového pořadí svoji hodnotu.

Běh na 800 m, ženy "22":

21. místo - Sabina FIANTOVÁ (2002), 2:21,99 min.

Sabina, věkem ještě dorostenka, zaslouženě vpadla mezi výkvět mladých českých půlkařek. Ve své vedlejší dráze měla v rozběhu za soupeřku dorosteneckou mistryni světa na čtvrtce Barboru Malíkovou, již i to byl skvělý moment. Vlastní závod v rozběhu pojala Sabina odhodlaně a především získala další cenné atletické zkušenosti.

Blahopřejeme atletům AHA Vyškov k výkonům, kterými se na domácí šampionát nominovaly a děkujeme za krásnou reprezentaci AHA Vyškov v Hlavním městě Praze.

Výsledky najdete na: https://online.atletika.cz/vysledky/36419/0/2