Termínovka

Jiří Hajzler - Soutěže jednotlivců

Bez medaile, avšak spokojenost v Olomouci


Trojdenní MČR atletické mládeže v Olomouci bylo opravdovým sportovním gigantem.
Mistrovství ČR v Olomouci, dorostu a juniorů je velkým atletickým kláním. Trojdenní formát se jevil jako dobrý, zejména, když počasí atletice po tři dny opravdu přálo. Připravené sektory a tartan zářící novotou, tomu všemu se atleti odvděčili neskutečně kvalitními výkony. Plnění nominačních limitů na významné mezinárodní podniky nebylo vůbec žádnou výjimkou. Celkem 1046 závodníků ze 121 oddílů či klubů připravilo neskutečnou podívanou.

Z AHA Vyškov se na domácí šampionát nominovalo celkem 10 atletů. Velká škoda, že nemoc zabránila překážkářce Adéle Provazníkové v jejím  premiérovém startu mezi domácí atletickou elitou.

Celkem 5 osobních rekordů a 5 umístění v první republikové desítce je vizitkou atletů AHA Vyškov.

Skok o tyči, junioři:

4. místo - Sebastian HAJZLER, 4,58 m

Forma Sebastiana gradovala v pravý den a v pravou hodinu, jen málo chybělo k medailovému zisku. Nové osobní maximum a velice napínavá soutěž byla tou pravou tyčkařskou "ruletou". Soupeři byli skvělí a bramborová medaile má svoji velkou hodnotu.

Běh na 800 m, dorostenky:

6. místo - Sabina FIANTOVÁ, 2:22,67 min. (ve 3.rozběhu vítězství v čase 2:21,84 min.)

Sabina bojovala, nebojácné výkony, odhodlání a pravá atletická "robota". Chybělo málo..., vítězství v rozběhu bylo velkým atletickým počinem, finálový běh byl na taktiku složitý a svým způsobem 150 m před cílem ještě "medailový"... Velká pochvala za předvedené výkony.

Běh na 1500 m, junioři:

6. místo - Marek KALOUS, 4:08,36 min.

Marek vkládal do tohoto startu velké naděje. Ne vše se však v tréninku odvíjí tento rok tak, jak by bylo vhodné a ideální. Příčin bylo více a výsledek odpovídá reálným možnostem. Šesté místo má svoji hodnotu, přání bylo tentokrát vyšší než reálné možnosti.

Běh na 2000 m př., dorostenky:

8. místo - Tereza MAZLOVÁ, 8:22,13 min.

Tereza předvedla uvědomělý výkon s poměrně vytříbenou technikou nad překážkami. Jen ten vodní příkop nebyl ideální, místo, které mělo znamenat získávání cenných sekund na soupeřky bylo místem nepříliš přívětivým. Přesto je osmé místo vynikajícím výsledkem všestranné vyškovské běžkyně.

Běh na 1500 m, junioři:

9. místo - Jakub BÁREK, 4:09,58 min.

Jakub byl skvělý a po komplikovaném zranění z MČR na 10000 m si poradil s republikovou konkurencí tentokrát výborně, především takticky zvládl závod na výbornou. Odměnou je 9. místo, nové osobní maximum a potvrdil takto svoji příslušnost k širší české mílařské špičce.

Skok o tyči, dorostenky:

11. místo - Kateřina ČAMLÍKOVÁ, 2,79 m

Katka zabojovala tak, jak bojovala celý poslední rok, od těžkého zranění ruky, přes plnění kvalifikačního výkonu až po závod samotný, kde si vytvořila nové osobní maximum. Klobouk dolů před atletkou ze Slavkova u Brna. Ne každý by takovou to cestu absolvoval...

Hod oštěpem 500 g, dorostenky:

12. místo - Adéla JELÍNKOVÁ, 34,98 m (v kvalifikaci "A" se v pátek výkonem a novým osobním maximem 39,50 m kvalifikovala do sobotního finále)

Adéla zabrala v době kdy bylo potřeba, osobák a účast ve finálovém závodě je skvělým atletickým počinem.

Běh na 800 m, dorostenci:

12. místo - Pavel LENOMAR, 2:01,46 min.

Ne vše se tento rok odvíjí u Pavla podle představ, je vynikající, že i přes všechny komplikace ukázal, že je skvělým půlkařem.

Běh na 400 m př., junioři:

14. místo - Sebastian HAJZLER, 57,19 s.

Po trojhodinovém maratonu v tyčkařském sektoru, za plného svitu slunce, je výsledek na čtyřstovce s překážkami v novém osobním maximu z říše fantazie...

Běh na 3000 m, dorostenky:

15. místo - Tereza MAZLOVÁ, 12:41,79 min.

Vedro a druhý vytrvalostní závod v rozmezí tří dnů vykonalo své. Nasazení a bojovnost na trati však byla příkladná a Tereza zaslouží velké uznání.

Běh na 800 m, junioři:

21. místo - Marek KALOUS, 2:03,22 min.

Výkon, který znamenal stop pro postupové naděje a jen dokonal vystoupení, kde přání předčilo reálné Markovi možnosti.

Běh na 300 m př., dorostenci:

22. místo - Jakub DERKA, 41,75 s.

Závod následoval po "krátkých" překážkách, sečetla se patrně nálož středečního závodu ve Vyškově (fantastických 200 m př.) a stodesítky, sil již nebylo na rozdávání...

Běh na 110 m př., dorostenci:

23. místo - Jakub DERKA, 16,15 s.

Překážky u kluků jsou kruté (stále se po kategoriích zvyšují, trať a mezery v dorostu prodlužuje) a nic neodpouští. Jakub vkročil mezi dorostence a na 110-ku překážek tak, jak to umí - nebojácně  a se vší odpovědností. Mezi republikovými "draky" se neztratil a především získal další zkušenosti, soupeři byli vynikající.

Běh na 400 m, dorostenky:

25. místo - Sabina FIANTOVÁ, 61,88 s.

Vystoupení "nad plán", po postupové euforii na 800 m závod, který byl rázem "překážkou" před nedělním finále na 800 m...

Blahopřejeme všem startujícím, i Adélce Provazníkové, k nominaci na domácí šampionát. Konkurence byla opravdu veliká, atmosféra vynikající a vystoupení atletů AHA Vyškov velice potěšující.

Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu v soutěži na nejvyšší české úrovni.

Foto viz: https://ahavyskov.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_dorosu_a_junioru_Olomoc%2C_28._az_30._6._2019

Kompletní výsledky najdete na:

https://online.atletika.cz/vysledky/36424